Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Toimetaja veerg Lasteaed Nr. 3/2006

Oleme jõudnud Lasteaia kolmanda numbrini. On hea meel tõdeda, et lugejaid on juba üle 1400, palju on ka neid, kes korduvalt lehekülge külastavad. Külastades Pedagoogika arhiivmuuseumi ja vesteldes teadur Mare Tormiga, sain teada, et ajakiri Lasteaed ilmus esmakordselt 1930. aastal, kokku ilmus kuni 1932. aastani 8 numbrit. 1930.aasta ajakirjas kirjutasid endisaegsed lasteaednikud oma rõõmudest ja muredest, ka uutest suundadest koolieelses kasvatuses.

Kuna õpetaja peab lastega töötades olema ema, sõbra ja psühholoogi eest, olles ise siiski ainult inimene, vajab ka õpetaja võimalust oma pingeid maandada, sõprade ja ametikaaslasega suhelda. Tahame seda võimalust pakkuda meie ajakirja veergudel. Püüame tekitada vestlusringe, mis meile kõigile huvi pakuksid ja midagi juurde annaksid. Tahame pakkuda rohkem lugemist ja ideid uue energia kogumiseks, kollegide mõtteid ja arvamusi tööst ja igapäevaelust. Ootame kõiki, kes kordki nädalas arvutit kasutavad, meiega suhtlema. Kõik, mis südamel, kuulame ära. Katsume nõu anda ja abiks olla.

Teie arvamuste ja murede puhul tagame anonüümsuse, märkides ära vaid probleemi sisu ja võimalikud lahendusvariandid. Soovime kuulda, kuidas te oma pingeid maandate, mida teete töövälisel ajal, millised on teie huvialad, ideed edasiseks. Rubriigis Võrukael hakkame avaldama loovusharjutusi ja ristsõnu lastele, mida võiks välja printida ja lahendada. Samuti ootame teie laste poolt välja mõeldud jutukesi ja luuletusi. Ootame teilt laste nalju, mida hakkame avaldama rubriigis Pärlipüüdja. On hea, kui suudame teiste ja ka enda naljade üle naerda. Tuleb meelde piinlik lugu, kui enne sööki tahtsin lastele teatada, mis meil söögiks on, kuid keel vääratas ja ütlesin: “Täna on meil söögiks neljaviljapõder.” Lapsed naersid ohjeldamatult, kuigi oli pisut piinlik, ajas see ka mind ennast väga naerma.

Kena kevadet, soojemat ilma ja ikka rõõmu südamesse!

1 thought on “Toimetaja veerg Lasteaed Nr. 3/2006”

Leave a Comment

4 + 10 =
Please leave these two fields as-is: