Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Värvide nädal Kopli Lasteaias

Seest siiruviiruline, pealt kullakarvaline – sellise mõistatusega võis võrrelda Kopli Lasteaia mudilasi 10. aprillist 13. aprillini.

10. aprillil oli meil sinine päev, lapsed ja õpetajad olid riietatud sinistesse riietesse.
Samal päeval maaliti ja meisterdati ainult siniseid asju: nii valmisid sinised lihavõttemunad, sinised kalad ja kahte moodi sinililled. Peale laste lõunauinakut käis lastel külas sinine lehm ja õpetaja jutustas sinist muinasjuttu.

11. aprillil olid kõik rohelised. Tore oli sattuda sinna tol päeval, oli tunne, et olen sattunud muinasjutumetsa, kõik oli erksalt roheline. Jälle kordus kõik: valmisid rohelised asjad. Küll oli konni, kiigel kiikuvaid ussikesi koos samblapallidega. Õhtupoolikul jutustas õpetaja rohelise muinasjutu ja lapsed tantsisid pärast konnade tantsu.

12. aprillil olid kõik kollased, no sel päeval särasid kõik nagu päike ja meeleolu oli palju rõõmsam. Lasteaia aknad täitusid siis kollaste päikestega ja liblikatega, sinna juurde ehtsad lihavõttemunad, mis särasid juba kaugelt vastu. Sama päeva õhtul käis meil külas muinasjutulehm, kes oli kollane ja sõi ainult kollaseid võililli.

Kõik need erinevat värvi laste tööd leidsid oma nurga ja nii moodustuski sinine, roheline ja kollane nurk, mille juurde jäid seisma lapsevanemad ja silmitsesid laste töid kaua.

Kõige viimaseks ürituseks värvide raames oli 13. aprillil kirju päev, kus olid eelmiste päevade värvid. Selle päeva hommikul jäeti hüvasti talvega. See tähendab, et lapsed esitasid võimlemisetteaste, kus olid uisutajad ja suusatajad. Lapsed laulsid ja tantsisid ja kõige suuremaks üllatuseks osutusid hiigelsuured munad, mida mudilased kõik koos võõpama asusid. Küll oli lusti ja nalja palju, kellel oli otsmik värvine, kellel kõik sõrmed. Aga sellest ei olnud midagi, peaasi, et oli tore.

See värvide nädal on saanud meil Kopli lasteaias juba traditsiooniks, kuna oleme siiski kunstisuunitlusega lasteaed.

Soovin kõikidele ilusat ja lõbusat kevadet, mis tooks kõikidele naeru huultele.

Mare Aavasalu.
Kopli Lasteaia õpetaja

Leave a Comment

4 + 4 =
Please leave these two fields as-is: