Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Vanalinna Lasteaed vanalinna päevadel

Vanalinna Lasteaial on saanud toredaks traditsiooniks vanalinna päevade ajal astuda üles eeskavaga lastelaval. Alustasime seda traditsiooni 2001 aasta suvel. Esimene etendus oli Hirvepargis muinasjutu „12 kuud ainetel“. 2002 aasta suvel oli koostöös lasteaiaga Sinilind Komandandi aias tantsuline etendus inimlikest väärtustest. 2003 aasta jäi segaduste tõttu korralduses kahjuks vahele. 2004 aastal aga olime taas rivis etendusega „Mänguasjade maa“ koostöös Kukupai muusikaringi laulurühmaga. 2005 aasta suvel oli Harjumäel muusikaline-tantsuline põimik „Laps on olla vahva!“ Kõik etendused on leidnud alati sooja vastuvõtu ja toonud ka esinejatele hulga positiivseid emotsioone.

Alati on publikuks olnud ja rõõmsalt kaasa elanud kõik omad lapsevanemad ja muidugi ka vanalinna päevade teised külastajad. Etenduse lavaküpseks saamisele on kaasa aidanud kõik oma maja õpetajad ja ka laste liikumisringi õpetaja. Rõõmu ja naudingut on esinemine pakkunud nii osalejatele kui pealtvaatajatele.

Nüüd 2006 aasta suvel esinesime Hirvepargi lastelaval muusikalise etendusega S. Väljali „Jussikese 7 sõpra“ ainetel. Kuigi ka sel aastal oli korraldajate poolt segadust – vaatamata varakult registreerimisele unustati meid kavast välja ja pandi siis vale päeva peale ja valesse kohta kirja – ikkagi läks kõik lõpuks hästi ja saime esinemisaja kokkulepitud päeval ja sobival ajal. Lasteaiaealiste laste esinemine lastelaval vahelduseks vanematele tegijatele tõi rõõmu ning elevust ka publikule, kelle seas oli just väikeseid lapsi palju.

Lastele on selline esinemine väga oluline esinemiskogemuse ja julguse andja – ikkagi suurel laval ja rohke publiku ees, kellest paljud ju ka võõrad. Ka vanematel on uhke tunne – minu laps on suurel laval! See on hoopis midagi muud kui lasteaia peol oma maja turvaliste seinte vahel laulda-tantsida. Ja loomulikult on suur tähtsus tegutsemislustil, millega lapsed asja kaasa teevad. Väga vahva oli kuulda laste kommentaare pärast etendust – kas ongi kõik, juba läbi? Kõik lapsed 3-7 aastani olid väga tublid – ei tulnud sisse esinemisnärvi ja ei läinud sassi osad. Nad nautisid esinemist ja olid valmis veelgi esinema.

Järgmisel aastal soovime ka kindlasti osaleda vanalinna päevadel eeskavaga. Juba meie lasteaia nimigi annab selleks tõuke – vanalinna päevad ja Vanalinna Lasteaed! Ja meie arvates on oluline kaasata ka lasteaiaealisi lapsi endid sellistele üritustele just tegijatena, mitte ainult pealtvaatajatena!

Vaata pilte

Vanalinna päevadel koos lastega käis ja pani mõtted kirja:
Kaja Murumäe,
Vanalinna Lasteaia juhataja

Leave a Comment

8 + 13 =
Please leave these two fields as-is: