Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Kasvanud koos Olivia Saarega

Olivia Saare nimi on eesti lastele ja nende emadele tuttav lasteaiast ja koolipõlvest.
Lasteaiaõpetaja leidis alati sobiva luuletuse, et tutvustada kevade rõõme, värve ja hääli ning kõiki vahvaid tegemisi, mis last õues ootavad ja mitte ainult kevadel. Kogumikus ”Pisikesed pildid” on autor toonud lasteni oma lapsepõlve salapaigad, maailma vaatamise läbi värvilise klaasi… Ühtlasi tuletab ta laste emadele meelde needsamad mängud, mida me kõik mänginud oleme. Läbi Jaan Tammsaare toredate piltide saavad luuletused võimu juurde ja tunne, mis tekib lapsel või täiskasvanul neid luuletusi lugedes, jääb kauaks kestma.
Raamatus “Tere, tere, tedretähnid” on jälle tunda kevade rõõmu, kuid ka sügise koolisagin on raamatu kaante vahele mahtunud, samuti mõtlikud luuletused talvest ja punase vestiga linnust. Siin on mõnusaid luuletusi nii lasteaia- kui koolieale ja isegi emadele.
Kogumikus “Varsakabjad” on lastele tutvustamiseks mitmeid toredaid luuletusi aasa-ja metsalilledest, mis on seostatud loomade või lindudega ja muude taimedega. Mõnusa huumori läbi ja kunstnik Valli Hurda piltide kaudu jäävad lapsele meelde nii hundinuiad kui jänesekapsad rebasesabast rääkimata.

Raamatus ”Kure sukad” kannab lapsuke päikest süles, kasvataja Anne jutustab Kati sünnipäevast, Tiina jutustab sellest, kus keegi tööl on. Lapsel on teadagi lasteaia-ja kasvamistöö. Luuletaja jutustab kure sukkadest, mida konn kudus kogu kevade, suve ja sügise. Läbi laste ja emade juttude, mis luuletaja salmideks kokku seadnud, kasvame koos suuremaks, peremaks ja targemaks.

Raamatus ”Päike jookseb kaasa” on ilusaid kodulaule, rändamisest Baikali äärde ja Hiiumaale ja lugu sellest, kuidas Kassari saarele kadakad said. Läbivaks teemaks on aga koduarmastus ja luuletusi lugedes tekib silmade ette pilt rukkipõllust, mis viise täis. Viise täis on ka laaned. Viise täis on ka lauliku süda.
Kogumikus “Mis värvi on kodu” võib ka ilma Jaan Tammsaare imearmsaid pilte vaatamata tajuda suveaega, tunda leiva lõhna ja ema käsi, näha kõiki vikerkaare värve, punaseid pihlakaid ja härmas puid. Luuletaja Olivia Saar on elukunstnik.
24.oktoobril tähistati Estonia Talveaias luuletaja 75. sünnipäeva. Laudadel olid väljas Olivia Saare raamatud, neid on 21, lisaks neile on Olivia Saar olnud ajakirjanik, toimetaja, paljude laulusõnade autor ja tõlkija. Tema luuletusi on viisistanud H.Hindpere, H.Kaljuste, R.Kõrgemägi R.Lätte, A.Sõber, E.Tamberg, H.Tarvo, Ü.Vinter jt.

O. Saar on koostanud 5 kogumikku, neist tuntuim on “Tänase muinaslood”.
Olivia Saarelt on ilmumas koostaja ja kaasautorina kogumikud “Kummaline kuju”, “Päkapikul päevad segi”. Lisaks on ilmumas luulekogud ”Koduakende päike”, “Rõõm ootab rõõmu jagamist”, “Vihmavarjude vikerkaar”.
Olivia Saare juubeliürituse korraldajaks oli “Tea” kirjastus. Õnnitlejate seas olid Harri Jõgisalu Eesti Kirjanike Liidust, Toomas Palu Unisefist, Kirjastusest Eesti Raamat Rein Põder, Eesti Lastekirjanduse Teabekeskuse inimesed, kirjanik Heljo Mänd, luuletaja Leelo Tungal jt.

Juubilarile tervituseks esitas saksakeelse laulu Uno Antoni. Õnnitlemas ja kaunite lauludega juubilari tervitamas oli Liivi Listra oma laulustuudio lastega. Koos laululastega süüdati küünlad suurel sünnipäevatordil.

Vaata pilte

Ülle Tõnumaa

Leave a Comment

8 + 14 =
Please leave these two fields as-is: