Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Jutuvestmisest Viiratsis

Muinasjutuklubi Jutuveski käib koos viiendat aastat. Jutuvestjad õpetajad Viiratsist ja Viljandist kohtuvad korra kuus ja jutte vestetakse eelmisel korral kokkulepitud teemal.

Selle aasta jutupüha 30. novembril tähistasime Viiratsi Algkoolis ja rääkisime jutte haldjatest, kodukäijatest, näkkidest, libahuntidest, teistestki vaimudest, kes sellisel pimedal rõskel ajal, mil veel lund ei ole, ringi luusivad.

Sedakorda oli Viljandisse asja ka Piret Pääril, Eesti muinasjutuelu edendajal ja jutuveskilised kuulsid jälle temalt lummavaid muinasjutte, mida ta sügava kaasaelamisega hirmilusti ja põnevalt rääkida mõistab.
Aga ega külaline üksi sõna saanud, igal tulijal oli ikka omadki jutud rääkida ja tõde on see, et aastatega on jutuvestmise oskus meil kõigil siin kõvasti kasvanud. Eks ole iseasi lastele klantslehtede ja piltidega raamatust maha lugeda mõni ärakärbitud muinasjutt või jutustada omasugustele ise, oma hääle ja arusaamaga vastavale teemale sobilik või mõni vana tuttav armas jutt.

Viljandis ongi aastate jooksul väljakujunenud tore sõpruskond, kes vihmast, külmast, pimedast, tuulisest või lumisest ajast hoolimata ikka kokku tulevad ja teetassi ning suupärase juures mõnusasti jutte vestavad.
Selgi korral kiskus kell märkamatult kümne ligi, aga jutuveskiliste ammugi tekkinud komme muinasjuttudele lisaks ka omi tõestisündinud lugusid vastavale teemale lisaks rääkida oli alles poole peal.

Taas kord saame kokku 14. detsembril Viiratsi lasteaias ja vestame jutte talvest, külmast, lumest, jõuluimest.
Jõuluaegu ongi paras aeg huvilistel lastele jutte vestma hakata, niimoodi mõnusasti sõbrale või lapsele silma vaadates, mõnd mõistet käigupealt seletades või suupäraseks muutes, tulukest või kaminatuld vaadates.
Muinasjutuklubisid on Eestis mitu, lasteaedu ja koole sadu, küll oleks tore, kui ükski õpetaja neist jutuklubi üles leiab.
Kauneid lugusid!

Vaata pilte

Mari Karilaid,
Viiratsi lasteaia vanemõpetaja

Leave a Comment

10 + 7 =
Please leave these two fields as-is: