Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Parim kool minu elus

Tallinnas on olemas kool, mis annab lasteaiaõpetajale kõik vajaliku tööks lastega, see on muidugi Tallinna Pedagoogiline Seminar. Ainus, mida ta anda ei saa, on kogemused, kuid need tulevad tööd tehes. Lõpetasin selle kooli 1975.aastal ja mul on sellest koolist väga head mälestused. Õpetajad olid kõik justkui välja valitud, et noort inimest toetada, suunata, abistada, mõista, juhendada ,lohutada, tunnustada, rõõmustada ja kurvastada koos temaga. Praktikaõpetaja Virve Pohlak ütles tihti:”Aja aga nina püsti ja muudkui julgelt edasi!”

Muud polnud vaja öeldagi, et et kõikumalöönud enesekindlust tagasi saada.
Kui lapsearmastus oli noore inimese sees olemas, sai kõigega hakkama.
27.oktoobril oli koolil juubelipidu-Tallinna Pedagoogiline Seminar sai 70 aastaseks.
Kooli eelkäija oli 1935.a. asutatud Kodumajanduse Instituut.
29.aprillil 1939.a. Hariduse t. 8 avatud koolihoone oli Baltikumi ilusaim õppehoone.
Kooli juures avati samal aastal ka lasteaed.
Tuli sõjaaeg. Koolist sai haigla.

Pärast sõda sai koolihoone endale Prantsuse Lütseum ja koolil algasid rännuaastad.
1966.a. mais saadi praegune koolihoone Räägu tänanval.
1950-1976 .a. õpetati Tallinna Pedagoogilises Seminaris ainult koolieelse kasvatuse eriala.
1976.a. alustas tööd muusikaosakond
1982.a. alustati algklassiõpetajate koolitamisega.
1990.a.avati sotsiaaltöö osakond. Aasta hiljem avati täiskasvanukoolituse ja alushariduse metoodika osakond.
1992.a. avati noorsootöö okskond.
Koolis toimib päevaõpe, kaugõpe ,tasemeõpe. Koolis õpib üle 1000 õpilase Igal aastal täiedab end Pedagoogilises Seminaris ligi tuhat lasteaiaõpetajat. Kool tegeleb ka kirjastamisega. Sarjas Tea ja toimeta on ilmunud juba 30 trükist, ilmunud on kogumik “Mänge siit ja sealt”, Ulla Laxeni raamat” Laul,mis leidis sõnad”Eeva Hujala “Uuenev alusharidus” jt. raamatuid.
Kool on 9 korda nime muutnud ,kuid ikka samaks armsaks kooliks jäänud, kus lasteaiaõpetajatele head haridust antakse.

Tallinna Pedagoogilise Seminari juubelisünnipäeval oli kohal ka haridus-ja teadusminister Mailis Reps, kelle jõupingutustega sai sellest koolist 2006.aastal rakenduslik kõrgkool. Haridus-ja teadusminister Mailis Reps õnnitles kooli direktorit Mare Peili ja kogu kooliperet suure juubeli puhul, lisades, et Tallinna Pedagoogilisest Seminarist on saanud aus rakenduslik kõrgkool, mis annab oma lõpetajatele bakalaureusekraadi. Kooli lõpetajad omn kuulsad üle vabariigi oma kutsetöö poolest..
Lasteaiaõpetajad on kõik oma tööle tõeliselt pühendunud. Need on inimesed, kes valmistavad lapsed ette kooliks.”Lasteaiaõpetaja töö on nii suure väärtusega”, lisas Mailis Reps, kinkides Tallinna Pedagoogilisele Seminarile Tähistaeva kaardi, et kool oma õnnetähed ikka üles leiaks.

Tervitajate ja õnnitlejate hulgas oli ka Rakenduskõrgkoolide Rektorite Nõukogu, Ene Grauberg Akadeemiast Nord, Kemitornio Ametikooli esindaja jt.Pidupäeva kontserdil esines klaveril muusikaõpetajate trio, meeskvartett, kooli kapell, jazzpianist Tiit Laug. Vilistlane Margarita Raul pani terve auditooriumi kaasa laulma kooli ajaloost ja ainsast poisist koolis, Hillar Põldojast.Laulu sõnad tegi emakeeleõpetaja Kalasnikova.
Kohalviibijail oli tunne nagu oleksid nad eesti rahva laulupeol.
Oli imeline päev vanas heas koolis, parimas, kus ma kunagi õppinud olen.

Ülle Tõnumaa

2 thoughts on “Parim kool minu elus”

  1. Tore oli lugeda,sest ka mina hindan seda kooli väga.Lõpetasin ka 1975 aastal (kaugeõppes) ja olen kogu elu töötanud lasteaiaõpetajana.Minu tütar lõpetas mõned aastad tagasi selle kooli noorsootöö erialal.Nii minule kui tütrele meeldis selle kooli õhkkond ja õppejõud.Edu edaspidiseks!

  2. Väga vahva kool, palju praktikat ja kogemusi tulevaseks tööks!!! Kui palju keegi omandab ja tarkusi külge haagib on igaühe enda asi!!! Soovin ka edaspidi osaleda Pedagoogilise Seminari koolitustel! Üks parimatest õpetajatest Viivi Neare -tema teoreetilised teadmised alati ilmestatud praktiliste kogemuste läbi saadud näidetega!

Leave a Comment

10 + 12 =
Please leave these two fields as-is: