Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

See jõhvikalõhnane raba

7.oktoobril käisime kogu lasteaia laste ja vanematega Tarsi talus. Esmalt kohtusime Tarsi talu peremehe Hillar Oleskiga Keava raba lähedal ja vaatasime kaarti. Hillar Olesk näitas, kus nende talu asub ja ütles: ”Läheme nüüd omadega rappa.” Ja rappa me läksimegi.
Kõndisime paar kilomeetrit läbi metsa ja jõudime rabasse.

Pidime ettevaatlikult üksteise järel astuma, et mitte teelt kõrvale minna ja jalgu märjaks teha. Juba nägime paari väikest rabajärve, kiduraid mände ja kanarbikku. Aeg-ajalt juhtusime nägema mõnd jõhvikat, kuid need said otsa enne, kui lähemale jõudsime, meid oli lihtsalt rohkem kui jõhvikaid. Leidsime ka paar seent ja võtsime kaasa, et neile, kes kaasa tulla ei saanud, metsaande näidata.

Väiksemad lapsed kippusid väsima ja isad võtsid oma lapsed kukile. Ühel isal olid kukil nii laps kui suvekäru. Ja siis alles tulid jõhvikad. Nii üks kui teine eeskõndija ütles: ”Jõhvikad, palju jõhvikaid.” Inimesed kükitasid maas ja maitsesid jõhvikaid. Kõigile jätkus ja jäi ülegi – saime mõned kodus näitamiseks kaasa korjata. Oli suuri ja väiksemaid. Mõni mätas päris punetas ja oli ka tunda mõnusat raba- ja jõhvikalõhna. Eemal paistis laudtee, mis viis vaatlustorni juurde. Oli tore vaadata sügisevärve rabas: pruun, punane, roosa ja jälle pruun.

Lõpuks läks rabamaastik üle metsaks ja puude vahelt paistis Tarsi turismitalu. Seal oli ruumi istumiseks, mõtisklemiseks – mitmed katusealused, kus võis olla suurema või väiksema grupiga, puhata ja keha kinnitada. Lastel oli palju kohti vaatamiseks ja tegutsemiseks – sai ronida ja pugeda läbi võrgu, hüpata patuudil, käia võrklabürindis, kiikuda võrkkiiges. Õues põlesid lõkked, peremees keetis kohvi, sõime oma võileibu ja uudistasime puukujusid. Talu koerad ja kassid tegid lastega tutvust, lapsed ronisid treppidest üles ja alla, uurisid maske seintel ja huvitavaid looduslikke kompositsioone ja koosolekutelki.
Oli meeldejääv päev, mis võlus oma vaikusega, lõhnade ja värvidega.

Vaata pilte
Ülle Tõnumaa,
Tallinna Komeedi lasteaia õpetaja

Leave a Comment

5 + 3 =
Please leave these two fields as-is: