Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lastevanemate toetus õppekava realiseerimisel

Koolieelse lasteasutuse seaduse § 18 Vanemate õigused ja kohustused lõige (1) punkt 2 ütleb, et vanematel on õigus nõuda vajalike tingimuste loomist laste mitmekülgseks arenguks ja kasvatamiseks, aidates ise kaasa nende tingimuste kujunemisele.

See on olnud meie rühma õppekava realiseerimise üks olulisi lähenemisi. Õppeaasta esimesel lastevanemate koosolekul otsustasime, et teatud rühmaüritused võime läbi pereüritustena, kus saavad ka vanemad oma osalemisega aidata kaasa lapse arengule. Kuna õppeplaanis on ettenähtud teatud metsloomade selgeks õppimine, siis otsustasimegi esimese väljasõidu teha Elistvere Loomaparki. Vanemad said koos lapsega loomi vaadelda ja anda teadmisi vastava looma välimusest, toitumisest ning eluviisist. Lastele meeldis väga karu ja ilves ning orav. Üritus lõppes toreda sügise sünnipäeva tähistamisega.

Poistenädala raames tuli meie rühma külla Hanna-Ketteri isa, kes tutvustas  lukksepp- meistrimehe elukutset. Tal oli kaasas suur tööriistade kohver, kus oli palju erinevaid töövahendeid. Lapsed said proovida, kuidas tuleb käivitada trelli, kasutada erinevaid mutrivõtmeid ja mutreid, kruvikeerajaid jne. Hanna. Ketteri isa jagas samaaegselt näpunäiteid ka ohutustehnikast. Lapsed panid pähe respiraatori ja proovisid läbi selle hingata. Kõige suuremat elevust tekitasid müra summutamiseks mõeldud kõrvaklapid. See oli väga tänuväärt üritus, sest lapsed said praktilise kogemuse, kuidas mingit tööriista-kaitsevahendit kasutada.

Jõulude eel sponsoreeris Lisette ema meile piletid Vanemuise teatrisse “Lumekuninganna” etendusele. Eesmärgiks oli arendada lastes ilumeelt ja vanemad said süvendada oma võsukeste viisakat käitumiskultuuri teatris.

Jõulude ajal vurasid meie rühma pered oma autodega Pärnumaale Pihlaka tallu. Seal ootasid meid ees minikoduloomad ja kodulinnud. Päkapikud tutvustasid meile igat looma-lindu. Lapsed said loomi silitada ja paitada ning nendega sõbrustada. Lemmikuks sai väike kitseke, kes kõndis kogu aeg meiega kõikjal kaasas.

Üllatuseks oli 230 kg siga. Siin sai kinnistada laste teadmisi koduloomadest ja -lindudest. Veel valasime uue aasta õnne, meisterdasime õlgedest päkapikku, rääkisime jõulukommetest, laulsime ja tantsisime jõuluvanale. Kõik jäid jõulumaal käiguga väga rahule.

Vastlapäeva läksime tähistama Kratimaale. Kratimaal elavad väga lõbusad ja toredad kratid, kes tutvustasid meile vanu vastlakombeid.

Lastel oli väga huvitav vastlavurriga mängida, vastla “siga” sulgu ajada, vastlaõnne kotiga kinni püüda, mäest pikka liugu alla lasta, köisraudteega-tooliga sõita, kratibussiga ameerikamägedes ringi tuulata.


Kratid pakkusid meile juua maitsvat vaarikavarreteed ning vastlakuklit ja hernesuppi süüa. Üllatuskompotiks oli (elektri)pirnikompott. See oli tõeliselt mõnus päev!Ees ootab meid kevadpiknik, mille lubasid sisustada isad, kuna tähistame samaaegselt ka emadepäeva.

Tänu lastevanemate toetusele ja abile oleme saanud rikastada oma rühma laste elu.
Aime Vana
Tartu lasteaed HELLIK õpetaja

Leave a Comment

3 + 4 =
Please leave these two fields as-is: