Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Kuidas me Laagri Lasteaias isadepäeva tähistasime

Tänapäeva ühiskonnas toimuvad kiired muutused. Isalt ei oodata enam, et ta oleks ainus leivateenija või otsustaja, ka traditsiooniline tööjaotus perekonnas enam ei kehti. Milline on siis moodsa isa roll perekonnas? Kuidas mõjutab isa last? Kas heaks isaks sünnitakse või õpitakse? Milline roll on isal laste elus? Kõigile neile küsimustele püüdsid Laagri Lasteaia lapsed isadepäeva nädala raames vastuseid leida.

Lapsesuu:

Minu issi ehitab maja; minu isa oskab hästi puid lõhkuda; minu isa on põllumees ja ta töötab lehmade ja pullidega. Isaga koos käime kinos ja hamburgeris.

Isaga koos tahaks ujumas käia, süüa teha; liugu lasta, meisterdada; kaarte mängida.

Isaga koos meeldib mürada, mootorrattaga sõita, lumesõda mängida; Egiptuses olla, tõstukiga sõita; Londonis käia; auto ja karuselliga sõita.

Ja veel: „Isad peavad veel kodus lapsi ka vannitama”; „Kui isa enam ei jaksa, siis ema teeb edasi”; „Isa teeb arvutiga tööd”; „Isa töötab arvutiga kogu aeg”; „Isa töötab arvutiga ja vahest ehitab maja ka”.

Isadepäeva nädala eesmärk oli teadvustada isa rolliga seonduvaid hoiakuid peres ja väärtustada isa aktiivsust lapse arengu toetamisel.

Tänapäeva isadel on keerulised ametid või ametinimetused. Õpetajate sõnul on lastel raske oma isa tööst rääkida, sest nad ei saa tihti aru, milles see töö seisneb. Samas muutuvad lapse silmad isast rääkides säravaks ja suu läheb naerule. On juhtunud sedagi, et isadepäeva laule õppides lähevad lastel silmad märjaks, sest “issi igatsus” tuleb peale.

Muusikaõpetaja on märganud, et isad on lastega koos tegutsedes avatumad ja vabamad kui emad. Ei ole probleem uhkes ülikonnas koos oma põnniga põrandal käpuli olla ja mängida. Samuti on isad väga loovad kui tuleb “käigu pealt” lastele etendus lavastada.

On selge, et mida enam isa tööle pühendub, seda enam on ta perest ja oma lastest eemal. Nii jäävad paljud mehe kui isa funktsioonid perekonnas täitmata. Isa roll on lapse elus tublisti suurem, kui isal on aega oma lapse jaoks. Aeg, mida isa veedab oma lastega, on kõigest kõige tähtsam.

Meie õpetajate sõnum isadele oli:

“Armsad isad, töö on väga oluline, kuid teie kohalolek kodus on veelgi olulisem. Sest seal olete te asendamatud. Teie kohalolekut tahab tunda iga laps, olgu ta väike või suur. Tunne, mille lapses tekitate, on lihtsalt eriline – väiksele kindlus- ja turvatunne, suurele sõbratunne. Laps igatseb hinges teie armastust. Armastust, mida ta tunneb, olles teiega koos. Armsad isad, lubage endale seda suurt ja head tunnet.”

Andsime meiegi võimaluse isadele ja lastele olla tunnikese teineteise jaoks ja kutsusime nad lasteaeda lõbusalt aega veetma. Mida kõike selle aja sees teha jõuti…

Isa – laps said koos meisterdada küpsisetorti, kaunistada kaarte, joonistada pilte ja neid ka raami sisse panna.Koolieelikute rühmal oli issidele varuks väike üllatus. Muusikatunnis selgeksõpitud regilaulu tuli laulda koos isadega. Laste ainsaks mureks oli, kas isa ikka teab, kuidas regilaulu lauda ehk millal järellaulu alustada. Järellaul osutuks aga nii nauditavaks, et lapsed kippusid oma osa unustama ja jäid hoopis isasid imetlema.

Teistegi rühmade lapsed esinesid väikese kontserdiga ja isad demonstreerisid koos lapsega oma tantsu- ja lauluoskusi.

Kolmanda rühma loovad isad üllatasid oma põnne dramatiseeringuga „Hunt ja seitse kitsetalle”.

Võistelda sai veel lõngakerimises, mütsi voltimises, ketipunumises ja jooksus. Isade jõuvarud pandi proovike kätekõverduste ja kükkide tegemisel.

Meeldivamaks elamuseks osutus isade lauamänguhasart teises rühmas. Õpetajad selles rühmas panevad suurt rõhku just mängule ja mängupisiku andsid lapsed üle ka isadele, sest mängutuhin ei tahtnud ega tahtnud otsa lõppeda.

Meie lasteaia pesamunad, kes veel väga arakesed, said koos issi abiga toredasti hakkama ühises laulu-mänguringis.

Issidele kingiti enda meisterdatud üllatuskarpe, kaunistatud tasse, lipse, portreesid ja oma esimene raamat.

Kahe rühma lapsed lõpetasid isadepäeva peo toreda mannapudrusöömisega rühmaruumis.

Laagri Lasteaed tänab kõiki isasid ja vanaisasid, kes kinkisid oma lapsele ühe meeldejääva päeva ja vapralt kõigi meie ettevõtmistega kaasa tulid.

Eli Nevski
Laagri Lasteaia
õppe- ja kasvatustööala juhataja

Vaata pilte

Leave a Comment

10 + 13 =
Please leave these two fields as-is: