Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Spordilust Vikerkaarel

Reedel, 5. oktoobril toimus Tallinna Lasteaed Vikerkaar õuealal sportlik ja meeleolukas kogu pere üritus „Spordilust Vikerkaarel. ”

Lasteaed Vikerkaar on Õismäel asuv kuuerühmaline lasteaed, mis 2004. aastal ühines Tervist Edendavate Lasteaedade võrgustikuga. Selle raames oleme läbi viinud erinevaid tervislikku eluviisi propageerivaid üritusi.

Mõte organiseerida üks suur perespordipäev tekkis juba aasta tagasi. Sellel sügisel võtsime koostöös aktiivse ja abivalmi hoolekoguga tõsiselt ette plaani korraldada „Spordilust Vikerkaarel”.

Spordipäeva eesmärk oli innustada lapsi ja nende vanemaid ühiselt sportima, pakkuda peredele rõõmu koosolemisest ning tähtsustada loodus- ja keskkonnakaitset.

Korraldasime nii suurt üritust esmakordselt, innustunult lõi kaasa kogu maja personal ja hoolekogu. Ettevalmistusperiood oli tihe ja tegus. Ülesanded jagati ära, koos käidi igal nädalal, et leida põnevaid ideid. Töö käigus selgus spordipäeva pealkiri ja Tallinna Lasteaed Vikerkaar maskoti väljanägemine ning nimi.
Õueala planeeriti erineva sisuga keskusteks. Paika pandi auhinnad ja otsiti sponsorid, kes olid nõus meie suurejoonelist ettevõtmist toetama. 5. oktoobril oli Lasteaias Vikerkaar tunda meeldivalt kõditavat ärevust ja stardinärvi. Kella neljaks kogunes lasteaia hoovile järjest rohkem naerusuiseid lapsi ja ootusärevaid lapsevanemaid – „Spordilust Vikerkaarel” võis alata.

Lõbusa ja reipa olemisega lasteaia maskott Vikerkaari kutsus lauluga kõiki kohale tulnud väikesi ja suuri spordisõpru võimlema.

Külla tulnud tuntud sportlased odaviskaja Andrus Värnik ja judokas Indrek Pertelson tervitasid osavõtjaid, rääkides sportimise tähtsusest ja liikumise vajalikkusest. Kõik soovijad said imetleda kuulsa odaviskaja Andrus Värniku medaleid ning koguda Indrek Pertelsonilt häid judonippe.
Lasteaia õueala oli jaotatud seitsmeks erinevaks keskuseks (keskuse nimi ja märk tulenes rühma nimest), kus toimusid eri laadi sportlikud võistlused ja mängud. Emad-isad said koos lastega hüpata kummikeksu, mängida bowlingut, võistelda teiste peredega takistusrajal, teha tasakaalu-, täpsus- ja jõuharjutusi.

Looduse ja keskkonna keskus oli seotud kõige sellega, mis on meie ümber – märksõnaks „Tunne ja tunneta”. Kõigil oli võimalik mõistatada ning välja mõelda neljarealine luuletus loodusest.

Läbinud ühe keskuse sai võistleja preemiaks templi, mis löödi käepaelale. Aialaps sai läbida viis keskust ja koguda viis templit ning sõimelaps kaks keskust ja kaks templit.

Vajaliku arvu templeid kogunud lapsi ootas autasustamine. Lasteaia juhataja Ulvi Pukk ja maskott Vikerkaari riputasid finišisse jõudnud lapsele kaela nimelise puidust medali ning kinkisid auhinna.
Energiat ja jõudu andis maitsev puljong tervisliku kukliga ning soe tee meega.

„Spordilust Vikerkaarel” lõppes osalejate säravate silmade ning rahulolevate ja tänulike sõnadega. Ka kogu üritust korraldanud meeskond oli õnnelik väga hästi korda läinud perespordipäeva üle ja tänab siinjuures kõiki häid ning vastutulelikke inimesi, firmasid, ettevõtteid ja sponsoreid toetuse, abi ja meeldejääva koostöö eest.

Meid toetasid: AS Leibur, Fazer Eesti AS, Laima Eesti AS, Swipe Eesti OÜ, Avera OÜ, Aviko OÜ, Candy King, Haabersti Linnaosa Valitsus.
Tallinna Lasteaed Vikerkaar õpetajad Reelika Gromov ja Külli Solnik

Leave a Comment

5 + 9 =
Please leave these two fields as-is: