Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Õpetlikem liiklusnäidend

15.- 16. märtsil teatrifestivalil „Kanutiaia Kann” raames toimunud liiklusteemaliste näidendite konkursil esitasid Tallinna Nurmenuku lasteaia lapsed.

Liiklusteema oli kavas esmakordselt, kuid osavõtjate arv üllatavalt suur. Vaatamata sellele, et uuemaid stsenaariume napib ja ettevalmistamiseks kulus rohkem aega ning vahendeid, esitati ühtekokku koguni seitse liiklusnäidendit. Kõikide lavastuste rekvisiidid ning lavakujundused olid äärmiselt huvitavad ning väikesed näitlejad igati tublid ning julged. Kahjuks juhtus mõnes etenduses aga sedagi, et bussi reegel oli meelest läinud.

Nagu festivalil tavaks, paremusjärjestust ei tehtud, kõik osalejad said tänutäheks diplomi ning värviraamatu liiklusest.

Esimese eripreemia – liiklusvaiba – saab kõige õpetlikuma loo eest Tallinna Nurmenuku lasteaed etendusega “Kurjam ja Nurjam”, milles olid väljatoodud kõik peamised liiklustarkused. Laste juhendajaks oli õpetaja Killit Vallandi, kes ise kirjutas etendusele laulud ning on osalenud lastega kõigil Kanutiaia Kann konkursidel.

Konkursil osalesid Tallinna Nurmenuku Lasteaed “Kurjam ja Nurjam” (K. Teiter, K. Vallandi), Tallinna Rõõmutarekese Lasteaed “Karlsson tembutab katusel” (Vaiksoo, Selirand), Tallinna Lasteaed Pallipõnn “Tipp,Täpp ja kolm jänkutüdrukut” (U. Leies, K. Teiter), Tallinna Kristiine Lasteaed- Algkool “Tänav pole mängukoht” (H. Jänes), Tallinna Lasteaed Maasikas “Karupoeg Miša suures linnas” (Ü. Mihailova), Tallinna Lasteaed Kiikhobu “Me ei mängi tänaval” (L. Raudsik) ning Tallinna Lasteaed Sipsik “Tipp,Täpp ja kolm jänkupoissi” (A. Randoja).

Registreerunud olid ka Tallinna Lasteaed Naeratus “Tee märgid” (omalooming M. Perevai) ja Tallinna Terakese Lasteaed “Metsa ristmikul”, kuid kahjuks ei saanud nad laste haigestumiste tõttu osaleda.

Täname kõiki konkursil osalenud lapsi, eriti nende juhendajaid ning soovime teile jätkuvat energiat ja kena kevade jätku!

Maanteeameti liiklusohutuse osakonnast (Pärnu mnt 463, Tallinn) on endiselt võimalik saada tasuta mitmesuguseid abimaterjale (raamatud, lauamängud, ohutusvestid, õppefilmid, plakatid jne).

Kogu info olemaolevate materjalide, koolituste ja muude projektide osas on tutvumiseks siin.

Leave a Comment

10 + 12 =
Please leave these two fields as-is: