Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Luulehommik Harkujärvel

 

3. märtsi hommikupoolikul oli Harkujärve kultuurikeskuse väike saal siginat-saginat täis – algas lasteaialaste luulehommik.

Idee korraldada luuletuste esitamise – kuulamise hommik saime juba aastaid Tallinnas läbi viidavast etluskonkursist, mis toimub emakeelepäeval. Otsustasime, et meie võistlust korraldada ei soovi. Väikeste laste puhul on pingerea moodustamine keeruline ja alati subjektiivne.

Tublid luuletuste lugejad ja nende õpetajadÜrituse eesmärgiks oli ilusate eestikeelsete luuletuste tutvustamine ja lastele esinemiskogemuse andmine. Luuletusi esitama tulid ka teiste lasteaedade lapsed – kutsusime osa võtma lasteaialaste luulehommikust, mis oli pühendatud Eesti Vabariigi 90. juubelile. Teemaks valisime „Minu kodu“. Osalesid Vääna lasteaed – algkooli, Tabasalu Teelahkme lasteaia, Pangapealse lasteaia, Vihasoo lasteaed – algkooli ja Harkujärve lasteaed – algkooli lapsed.

Väikseid etlejaid ootas piduehtes saal ja lava, mis nii mõnelgi esinejal hetkeks jala värisema pani. Aga ainult hetkeks. Julgust sai koguda ajal, mil Harkujärve lapsed laulsid tervituseks kaks kodulaulu. Ja siis kõige olulisema juurde – luuletuste lugemine ja teiste kuulamine.

Kõlasid Leelo Tungla, Heljo Männi, Ellen Niidu ja teiste luuletajate koduteemalised luuletused. Vääna lapsed olid selgeks õppinud oma kooli õpilase kirjutatud luuletuse “Eesti poiss ja eesti plika”. Kõigile oli rõõmsaks üllatuseks, et Eestist ja kodust on loodud nii erinevaid luuletusi.

Luuletust loevad Maria Helena, Evert ja Astra HarkujärveltIga esituse ees oli teadustus ja lõpus aplaus nagu päris kontserdil. Suurima tänu pälvisid kõige nooremad esinejad Rauno ja Olari Teelahkme lasteaiast. Mitmed etlejad ilmestasid oma esinemist huvitavate liikumistega. Kava lõpetas ühisluuletuse lugemine, milles lõid kaasa nii suured kui väikesed.

Luulehommikut jäi etlejatele ja nende õpetajatele meenutama tänukiri ja väike auhind. Enne kojusõitu said vaprad poisid ja tüdrukud maitsva kringliga keha kinnitada.

Laste jaoks oli pilguheit luulemaailma põnev ja laval esineda tore. Õpetajate arvates oli see hea algatus, mis võiks saada traditsiooniks. Koosolnud otsustasid ühel meelel, et järgmisel aastal kohtume taas.

Harkujärve lasteaiaõpetajad tänavad kõiki, kes meile külla tulid ja soovivad head kevade algust!

Luulehommiku korraldajad
Kaire Karik ja Tagi Viilmaa
Harkujärve lasteaed – algkooli lasteaiaõpetajad

Leave a Comment

9 + 3 =
Please leave these two fields as-is: