Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Suurem osa omavalitsusi tõstis lastaiaõpetajate tasu

Suurem osa Eesti kohalikke omavalitsusi ühtlustas lasteaiaõpetajate palgad munitsipaalkoolide õpetajate palkadega ning need omavalitsused saavad lasteaiaõpetajatele suurema palga maksmiseks Haridus- ja Teadusministeeriumilt 75 miljonit krooni toetust.

Lasteaiaõpetajate palgad jäid õpetajate palkade alamäärale alla vaid 24 omavalitsuses. Kõik ülejäänud omavalitsused peale kuue, milles lasteaeda ei olegi, saavad riigilt iga lasteaia rühma kohta 27 512 krooni.

Toetust makstakse käesoleva aasta jaanuaris Vabariigi Valitsuses heaks kiidetud tegevuskava alusel, mille järgi eraldas riik 300 miljonit krooni lasteaiakohtade loomiseks ja renoveerimiseks, õpikeskkonna arendamiseks ja lasteaiaõpetajate palgatõusu toetamiseks.

“Kuigi üldhariduskoolide õpetajate palga alammäärasid õnnestus valitsuse otsuse alusel tõsta sel aastal väga pika sammuga, on paljud omavalitsused suutnud riigieelarvelise raha toel ka lasteaednike palga maksmisel nendega sammu pidada – nii et ka need palgad jõuavad kooliõpetajate palkadele sama hästi kui järele,” ütles minister Tõnis Lukas omavalitsustest saadud palgainformatsiooni põhjal kokkuvõtteid tehes. Ta lisas, et “arvestades veel käimasolevat uute lasteaiakohtade avamise lainet, läheb 2008. aasta ajalukku sümboolselt kui lasteaedade aasta.”

Valitsusliidu programm näeb ette lasteaiakohtade arvu suurendamiseks ning lasteaiaõpetajatele põhikooliõpetajatega võrdse alampalga maksmisele kaasaaitamiseks uute lasteaedade ehitamise riikliku investeeringute programmi “Igale lapsele lasteaiakoht!” Vastavalt nimetatud programmile eraldab riik lähema nelja aasta jooksul 1,4 miljardit krooni ligikaudu 3800 uue lasteaiakoha loomiseks.

Leave a Comment

9 + 5 =
Please leave these two fields as-is: