Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Tunnustatakse parimaid liiklusõpimappide loojaid

Kolmapäeval, 16. aprillil algusega kell 13.30 tunnustatakse Eesti Tervishoiu Muuseumis (Lai 28) Tallinna Haridusameti, Põhja Regionaalse Maanteeameti ning Põhja Politseiprefektuuri poolt korraldatud konkursil “Liiklusmängude mapid 2008” osalenud lasteaedu ja õpetajaid, teatas Tallinna Haridusamet.

Kurvaks tõsiasjaks on Eestis liikluses vigastatud laste suur arv, ainuüksi Tallinnas juhtub lastega igal aastal ligi 7000 õnnetust (Eesti Päevaleht, 15.04.08). Seetõttu ei saa alahinnata liikluskasvatusel rolli lapse kasvamisel terveks ja vastutustundlikuks kodanikuks. Kõige huvitavam ja ka ohutum viis liiklema õppimiseks on lapsele mäng.

Teist aastat toimunud konkursi eesmärgiks oligi kokku koguda lasteaia õppetegevuses läbiviidavate liiklusteemaliste mängude kirjeldused. Konkursist võttis tänavu osa 26 Tallinna ja 4 Harjumaa lasteaeda.

Õpetajatele esinevad Nurmenuku lasteaia lapsed etendusega Kurjam ja Nurjam, mis tunnistati konkursi Kanutiaia Kann raames toimunud liiklusnäidendite võistlusel parimaks.

Osalenud lasteaedu tunnustavad Tallinna Haridusamet, Põhja Regionaalne Maanteeamet, Põhja Politseiprefektuur, Punase Risti Tallinna Selts, linnaosade terviseedendajad ning Tervishoiu Muuseum.

Mappe saab muuseumis näha maikuu lõpuni näituse „Ettevaatust!” raames.

Leave a Comment

9 + 7 =
Please leave these two fields as-is: