Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Väike Päike hakkab särama ka Viimsis

Viimsis Soosepa elurajoonis avatakse sel sügisel uus lasteaed-pereklubi Väike Päike.

Lasteklubi Väike Päike on ise juba viie aastane- kõnnib täitsa ise ja tegutseb juba oma soovide järgi. Seni on klubimaja oma vabaaja veetmise teenustega kuni 7 aastastele lastele ja tugiteenustega nende vanematele olnud vaid Laagris aga peagi juba Viimsis. Laagris küll vaid klubiline tegevus aga Viimsis siis juba ka lasteaed kus hoone teises tiivas pereklubi oma huvitegevusteenustega.

Veebruari esimestel päevadel pandigi Soosepa elamurajoonis nurgakivi uuele lasteaed-pereklubile Väike Päike, mis peaks oma uksed avama sel sügisel.

Lasteaia ehituse eestvedaja, lasteklubi Väike Päike juhataja Kristi Lillepea ütles, et spetsiaalselt lasteaed-pereklubiks projekteeritud hoones hakkab tegutsema lasteaed 90 lapsele ning mitme huvirühma ja teenusega pereklubi.

Väike Päike hakkab pakkuma alusharidust lastele vanuses 2-7 eluaastat ning pereklubis huvitegevust alates 2 elukuust kuni 7 eluaastani koos ema-isaga. Samuti on kavas anda tugiteenuseid vanematele, nii nagu pakub seda täna lasteklubi filiaal Laagri alevikus (vt.www.lasteklubi.ee)

Lasteaias avatakse kuus rühma: kaks sõime- ja neli aiarühma. „Rühmad saavad olema väikesed – 15 lapsega, et tagada tähtsaim osa lasteaias – parim kasvu- ja õpikeskkond ning piisav tähelepanu igale lapsele,” ütles Lillepea.

Pereklubi on mõeldud lastele alates 2 elukuust kuni 7 eluaastani ja nende vanematele. Seal hakkavad tegutsema loovusklubi, beebide ja väikelaste võimlemine, beebide ja väikelaste füsioteraapia (massaaž), kunstiklubi, laulukool, laste sünnipäevade korraldamine, logopeed, Gordoni Perekool, rasedate võimlemine ja nõustamine. Klubis saavad käia nii need lapsed, kes veel ei ole saanud lasteaiaealiseks kui ka Väikese Päikese kasvandikud peale lasteaia päeva. Klubisse oodatakse kõiki kel huvi ja soovi tegutseda koos oma lapsega valides selleks endale sobivaima huvirühma.

“Käies esmalt pereklubis tagab see lastele turvalise lasteaiatee alguse – ta tutvub majaga, see saab talle omaseks,” lisas ta.

Uus lasteaed-pereklubi peaks oma uksed avama tänavu sügisel. Lillepea lisas, et lootust on õigeks ajaks töödega valmis jõuda, sest hetkel ollakse ehitustöödega täpselt graafikus.

Kristi Lillepea ütles, et praegu registreerivad vanemad aktiivselt lapsi lasteaeda ning kohti veel jätkub. „Registreerimiseks avame ka uue rubriigi kodulehel aadressil www.lasteklubi.ee, endast võib märku anda ka e-posti teel kristi.lillepea@lasteklubi.ee,” lisas ta.

Samuti käib personaliotsing, ka selle kohta saab täpsemat infot lasteklubi koduleheküljelt. Igas rühmas hakkab tööle kaks õpetajat ja üks abiõpetaja. “Õppetegevuses osalevad ka võimlemisõpetaja, muusikaõpetaja, logopeed ja vajadusel psühholoog,“ ütles Lillepea.

Abiõpetaja roll hakkab Väikese Päikese lasteaias olema suurem, kui tavaliselt lasteaedades. Abiõpetaja ei tegele laste toitlustamisega (selleks on personal köögis ja söögisaalis) ega aeganõudva pideva koristusega rühmas. Tema roll saab olema õpetaja kõrval ja laste jaoks.

“Tahame luua organisatsiooni, kus hakkab tööle meeskond, kus on tähtis iga õpetaja arvamus ja tema loomingulisus ning arenemistahe. Hindame ideid ja innovaatilisust, anname võimalusi teostada oma unistusi ja teeme seda üheskoos,” sõnas ta. Lasteaia loojad on lähtunud ideest, et esmalt luuakse õpetajale parimad lahendused ja võimalused olla loov ning seeläbi saavad ka lapsed osa turvalisest, kaasaegsest, innovaatilisest ning kodusest kasvukeskkonnast.

Kristi Lillepea ütles, et spetsiaalse projekti järgi ehitatud lasteaiast saab laste oma maja seda nii sisulises mõttes kui ka hoone projekti suhtes. “Kõik see on valminud mõeldes läbi laste ja õpetajate silmade – nii saab erinevatest pisiasjadest kokku terviklik päris oma nägu.

Lastele pühendatud aja maksab kinni nende õnnelik saatus. Täpselt nii on lasteaed-pereklubi loojad seda uut ning rõõmurohket maja luues mõelnud.

Uues lasteaias on põneva lahendusega mängu ja õpperuum, kust avanevad suured aknad loodusesse, innovatiivsed lahendused õppetööks (tehnika, erimööbel), omapärase lahendusega sõbralikud valgustid toas ja õuealal ning hubane magamistuba- eraldi mängutoast.

Samuti on tähelepanu pööratud laste riietusruumile. Enne tuppa astumist saab laps oma jalanõud puhtaks pesta ja panna need toas koos õueriietega spetsiaalsesse kuivatuskappi. Õueminek toimub otse riietusruumist. Igal rühma on oma terrass välisukse taga, lisaks lapse- ja õpetajasõbralik õueala ning tulevikus ka loodusrada.

Majas on veel võimlemisruum, avar muusikasaal koos esinemislavaga ning eraldi söögisaal koos oma köögiga, et vältida rühmaruumis söömist.

Pereklubisse hakkab pääsema eraldis sissekäigust ning klubi hõlmab endas mänguruumi lastele, puhkenurka emadele ning kust pääseb ka otse võimlemis- ja muusikasaali, logopeedi või nõustaja juurde.

Lasteaed-pereklubi Väike Päike on oma raskeima tee alguses!
Sel teel tuleb meil leida meeskonda talente, säravaid isiksusi, häid inimesi kellel rõõm silmis ja sügaval südames soov olla lastele maailma parim õpetaja ning panna nende unistused lendama.

Päikest!

Kristi Lillepea
Lasteklubi juhataja
Lasteaed-Pereklubi projektijuht

1 thought on “Väike Päike hakkab särama ka Viimsis”

  1. Vaevalt sellist säravat ja õnnelikku keskonda saab luua teiste ebaõnnele! Maksmata arved jne. Tervitustega Marmets Capita OÜ

Leave a Comment

15 + 15 =
Please leave these two fields as-is: