Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Uus organisatsioon pakub tuge puuetega laste peredele

Saaremaa puuetega laste vanemate eestvedamisel loodud mittetulundusühing Saaremaa Puuetega Noorte Organisatsioon (SPNO) tahab liita erinevate puuetega lapsi ja noori ning nende peresid. “Peamine on pakkuda peredele tuge,” ütleb vastloodud organisatsiooni juhatuse liige Anne Tiitson ajalehele Oma Saar.

“Kui pere seisab silmitsi tõsiasjaga, et neile on sündinud puudega laps või on lapsel õnnetuse või haiguse läbi tekkinud erivajadused, on kogu pere stressis, muutub kogu senine elurütm,” räägib Anne Tiitson, lisades, et lisaks on sellises olukorras vanemad tihtilugu abitud orienteeruma seadusterägastikus – mis vanuses erivajadusega lapsele ja millist abi riik või kohalik omavalitsus osutab.

“Et puudega lapsed on ka täiskasvanuna vanemate hoole all, siis ei ole me oma organisatsioonis vanuselisi piire seadnud, vaid ootame endaga liituma ka erivajadustega noorte vanemaid,” ütleb Anne Tiitson, kelle sõnul ei peagi nõu ja abi saamiseks olema alati “paberiga” puue, ka lihtsalt raske haigus võib olla see, mille puhul oskavad puuetega laste vanemad toeks olla.

Anne Tiitsoni sõnul saab täpsemat infot SPNO-ga ühinemise kohta Saaremaa puuetega inimeste kojast.

Refereeritud artikli täistekst Oma Saar veebilehel

Leave a Comment

7 + 8 =
Please leave these two fields as-is: