Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Toimus koolituskonverents eesti keele õpetamise võimalustest ja kogemustest lasteaias

Neljapäeval, 15. mail 2008 toimus Tallink City Hotelli konverentsikeskuses Tallinna haridusasutuste pedagoogidele koolituskonverents Eesti keele õpetamise võimalused ja kogemused lasteaias. Konverentsi korraldas Tallinna Haridusamet juba kolmandat korda. See oli suunatud neile koolieelsete lasteasutuste pedagoogidele, kes tegelevad lastega, kelle koduseks keeleks ei ole eesti keel.

Haridus- ja Teadusministeeriumi rahvusvähemuste osakonna juhataja Irene Käosaar andis kuulajatele ülevaate olulistest lõimumise ja keeleõppe toetamise küsimustest ning keeleosakonna nõunik Maie Soll ja analüütik Rena Selliov tegid esmase kokkuvõtte küsitlusest eesti keele õppe korraldamise kohta lasteaedades.

Keelekümblusprogrammi saavutusi ja väljakutseid tutvustas Keelekümbluskeskuse lasteaedade keelekümblusprogrammi ekspert Svetlana Belova, millele oli heaks täienduseks Tallinna Allika Lasteaia keelekümblusõpetaja Maarika Mae antud ülevaade lasteaia keelekümblusõpetajate professionaalsest arengust ja toetamist vajavatest kutseoskuste valdkondadest.

Keelekümbluse kogemustest lasteaiarühmas rääkis Tallinna Mahtra Lasteaia keelekümblusõpetaja Rimma Pimenova ja näpunäiteid muukeelsele lapsele turvalise õpikeskkonna loomiseks jagas Tallinna Vindi Lasteaia keelekümblusõpetaja Hedi Minlibajeva.

Töökogemuslike ettekannetega eesti keele õpetaja tööst esinesid Tallinna Lasteaia Sinilill eesti keele õpetaja Helgi Neelov ja Tallinna Lindakivi Lasteaia eesti keele õpetaja Tatjana Timofejeva. Muinasjuttude, laulude ja laulumängude kasutamisest keeleõppes rääkis Tallinna Paekaare Lasteaia vanemõpetaja Agnes Maasik.

Konverentsil andis ülevaate koolide ja lasteaedade ümarlauakohtumistest Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi õppealajuhataja Anneli Kristal.

Leave a Comment

11 + 10 =
Please leave these two fields as-is: