Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Poelettidele jõudis Heiki Vilepi uus lasteulmekas „Horlok ja Ürgvärava võti“

Heiki Vilepi uus lasteraamat on „lasteulmekas“. Raamatu kujundas Margus Nõmm ning illustreeris Albert Gulk. Lugemist jätkub 412 leheküljeks. Raamatu ilmumisele aitasid oma näpunäidete, paranduste ja kriitikaga kaasa lastekirjanduse eksperdid Jaanika Palm, Krista Ojasaar ning Eike Metspalu, paljud lapsed „kontrollgrupist“ ja sõbrad-tuttavad-kolleegid.

„Kuna ulme on juba kord selline žanr, mis tõmbab nii suuri kui väikseid lugejaid, siis ei jää „Horlok ja Ürgvärava võti“ arvatavasti ainult laste pärusmaaks, vaid sobib ka emale-isale meelelahutuseks nagu paljud “lastekad” üldse,“ rääkis Heiki Vilep. „Äratuntavalt on aasitud nii mõnegi täiskasvanute veidruse kallal ja vaatamata paarile-kolmele traagilisele stseenile, on raamat kokkuvõttes stressimaandavalt humoorikas ja positiivne.”

Teos jutustab tulnukapoiss Horlokist planeedilt Opruk ning Andrest planeedilt Maa. Poisid lähevad otsima viiest digi-kristallist koosnevat Ürgvärava võtit, mis aitab avada värava teise dimensiooni. Võti tuleb kindlasti leida, sest teispoolsusest tulnud kuri putukrahvas rüüstab meie Galaktika asustatud planeete. Putukrahvas on vaja meelitada teise dimensiooni, mille värava avab ainult üks ja ainus võti.

„Raamatu kirjutamine sai tegelikult alguse juba 1972. aastal, kui 12-aastase poisina kirjutasin koolitunnis täis kolm kaustikutäit ulmejutte. Juba siis olid Horloki-raamatu piirjooned laias laastus paigas,” meenutab autor.

Aastal 2005 võttis Vilep pappkastist välja ainsa säilinud kaustiku ja luges läbi. Koolipõlves kirjutatu meenus täielikult ning unistus kirjutada ulmeraamat sai nüüd, 33 aastat hiljem, teoks.

Heiki Vilep (sündis 27. märtsil 1960 Tartus) on eesti lastekirjanik ja luuletaja. „Horlok ja Ürgvärava võti“ on tema lastekirjanduse bibliograafias esimene pikemat sorti ulmejutt. Aastal 2008 on Vilepil ilmunud lisaks Horloki seiklustele veel jutukogu „Kurjajuurikas, Kitupunn ja Pugeja“.

Leave a Comment

5 + 15 =
Please leave these two fields as-is: