Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Uuesalu koduostja saab tasuta lasteaiakoha

Uuesalu elamurajoonis avatakse oktoobri algusest Rae valla esimene eralasteaed, kus Uuesallu elama asuvad lapsed saavad tasuta lasteaiakoha.

Lasteaeda on oodatud ka kõik teised Rae valla ja lähiümbruse kohalike omavalitsuste piirkonnas elavad lapsed.

Uuesalu elurajooni arendava IBE Estonia juhatuse liige Ülle Kullör sõnas, et lasteaia loomine on osa elurajooni strateegiast. “Meie nägemuses on Uuesalu terviklik elukeskkond ning lasteaed on üks oluline komponent terviku tekkimisel,” ütles ta. Kullöri sõnul antakse igale Uuesallu kodu ostjale kauba peale üks tasuta lasteaiakoht. “Kuniks muidugi kohti jätkub, sest ka naaberpiirkondade lastevanemate seas on huvi väga suur”, lisas ta.

Lasteaia juhataja Heili Kaas-Lutsberg ütles, et Uuesalu lasteaed pakub ideaalset keskkonda vanematele, kes soovivad, et nende lapsed kasvaksid looduslikult kaunis ja maalähedases keskkonnas. Kuna lasteaias on kohti maksimaalselt 27-le lapsele, siis jääb õpetajatel aega igale lapsele individuaalseks lähenemiseks ning kõik lapsed ja õpetajad tunnevad ennast väikese ja sõbraliku pere liikmetena.

Heili Kaas-Lutsberg lisas, et Uuesalu Lasteaed hakkab tegutsema koolieelse lasteasutuse riikliku õppekava ning Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt väljastatud koolitusloa alusel. See on ka olulisim erinevus võrreldes päevahoidudega, et lasteaed pakub riiklikule õppekavale vastavat õppe- ja kasvatustegevust ning täidab ka muude nõuete osas samasuguseid tingimusi, mis kehtivad kohalike omavalitsuste lasteaedadele.

Uuesalu elurajoon on Eesti üks suurimaid elurajoone, kuhu kerkib nelja etapi valmides 390 paaris- ja ridamajaboksi. Piirkonna arendajaks on Soome päritolu EKE Yhtiöt tütarfirma IBE Estonia, müügikorraldusega tegeleb Pindi Kinnisvara.

Täiendavat informatsiooni saab www.uuesalulasteaed.ee ja www.uuesalu.ee

Leave a Comment

14 + 4 =
Please leave these two fields as-is: