Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Reformierakond: taunime linnavalitsuse otsust lasteaedade pearaha mitte tõsta

Lapsed mängimasEilsel Tallinna volikogu istungil ei toetanud keskerakonna saadikud enamuse häältega koolieelsete lasteasutuste pearaha tõstmist 2500 kroonini.

Reformierakond on korraldanud mitmeid ümarlaudasid lasteaedade juhatajatega ning alati on peamiseks mureks olnud Tallinna Linnavalitsuse poolt määratud pearaha väiksus. Lasteaedade juhatajate kinnitusel oleks 2500 krooni summa, millega lasteaiad suudaksid end normaalselt majandada. Reformierakonna arvates peaks selline summa olema mõeldud nii munitsipaal- kui ka eralasteaedadele.

„Selline käitumine on variserlik, sest lähivaldadest Tallinna lasteaedades käivate laste eest esitatakse reaalne arve, mis on ca 2535 krooni lapse kohta kuus. See ongi reaalne pearaha, millise summani taotlesime pearaha tõstmist järgmisest eelarveaastast. Vastavalt volikogu määrusele peaks pearaha olema võrdne nii munitsipaal- kui eralasteaedadele, samuti hüvitis lapsehoiuteenusele,” kritiseeris Reformerakonna fraktsiooni aseesimees Ülle Rajasalu linnavalituse tegevust.

Reformierakonna seisukoht on, et pearaha peab koosnema reaalsetest igapäevastest kulutustest kogu lasteaia tegevuse kohta. Reeglid, mis kehtivad munitsipaallasteaedadele, peaksid laienema ka erateenuse pakkujatele.

Leave a Comment

5 + 9 =
Please leave these two fields as-is: