Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Laste õuetegevus liitrühmaga

Teema: Suur ja väike sõber

Vanus: 3-4  ja 6-7 aastased lapsed

Toimumise aeg: 13.märts 2009

Koht: õueala ja  paviljonialune

Läbiviija: vanemõpetaja Marje Kask

 

Eesmärgid:

 

Laps oskab arvestada endast noorema lapsega, abistab ja juhendab teda (6-7 aastased)

Laps oskab öelda omadussõnu, tunneb värve, kirjeldab ilmastikku,mõistab lihtsamaid mänge (3-4 aastased)

Laps oskab vältida takistusi, oskab vabalt liikuda ja täpselt visata(6-7 aastased)

 

Tegevuse kirjeldus

 

Ühismängud  vanemate lastega

Eeltöö:Suuremad lapsed vormisid lumepalle ja sättisid need kelgule.

 

Mäng  Missugune ilm on täna?

Mängus osalejad: 5 koolieelikut ja 5 3-4 aastast  last

Mängu käik:Vanemad  lapsed võtavad kelgult lumepalli ja kirjeldavad täislausega ilmastikku. Nooremad  lapsed ütlevad ilmastiku kohta ühe omadussõna. Kui omadussõna on öeldud (külm, tuuline, soe), antakse pall  edasi.Vanemad lapsed julgustavadd nooremaid. Sujuvalt minnakse üle teisele mängule.

 

Numbrimäng

Mängu käik: Nooremad  loendavadd õpetaja ja suuremate laste julgustusel numbreid ühest viieni.Õpetaja osutab lapsele ja nimetab numbri,  laps kordab numbrit (number üks- üks laps), õpetaja nimetab järgmise numbri (number kaks ja kõrvuti seisavad kaks last) ja palub järgmisel lapsel nimetada järgmise numbri.

 

Värvimäng

Mängu käik:Õpetaja kutsub lapsed värvide järgi enda juurde (sinised joped, punased mütsid, kollased saapad, rohelised kindad). Hiljem on kutsujaks suurem laps, kes grupeerib nooremad lapsed sama tunnuse  järgi.

 

Mis on kadunud?

Mängu käik: Paviljoni põrandale asetatakse kolm kuni viis erinevat looduslikku vahendit (lumepall, oks, käbi, pulk, kivi). Nooremad lapsed vaatavad esemeid ja keeravad siis selja.Seejärel eemaldab õpetaja alguses ühe ja siis kaks asja. Lapsed peavad ükshaaval ära arvama, mis on kadunud. Pärast on esemete eemaldajateks vanemad lapsed.

 

Takistusriba täpsusviskega

Mängu käik: Laps hüppab läbi mahajoonistatud keksukastidest, ületab takistuse (lillekast), võtab kelgult suurte tehtud lumepalli ja viskab vastu paviljoniseina. Seda mängu mängiti mitu korda.

 

Tegevus luupidega

Mängu käik:Pange sisse asetatakse lund ja vaadeldakse seda luubiga. Igal vanemal lapsel on oma väikene sõber, kellega koos kirjeldatakse ja vaadeldakse lume omadusi. Hiljem viime lume tuppa ja vaatame, mis lumega juhtub.

Mängu lõpp:Hommikul meisterdavad koolieelikud oma väikestele sõpradele näpunuku (konn, kukk, siga jne.).

 

Tegevuse analüüs

 

 Nooremad lapsed  õppisid vanemate lastega  koostööd tegema ja  mängima. Koolieelikud õppisid nooremate eest hoolitsema, neid juhendama ja õpetama.

Kuna noorematel lastel on veel vähe kogemusi, julgustasid suuremad neid aktiivsemalt tegutsema, aitasid ja suunasid.

Mina õppisin tegeluse käigus seda, et erinevate vanustega laste ühismäng on väga tähtis nii suurtele kui ka väikestele. See parandab sisekliimat ja leevendab vanusevahest tingitud erimeelsusi.

 

Vanemõpetaja Marje Kask

Tartu lasteaiast Poku

 

 

 

 

1 thought on “Laste õuetegevus liitrühmaga”

  1. Väga sümpaatsed mängud! Tore,et suuremad lapsed on hästi rakendatud. Selline liitrühmaline õpetusviis võiks ju olla kõikides meie lasteaedades ja jätkuda endastmõistetavalt koolis.

Leave a Comment

12 + 15 =
Please leave these two fields as-is: