Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Tallinna Kesklinna Valitsus toetas Kesklinna jutuklubi

 

Kesklinna jutuklubi alustas esimeste muinasjutuõhtutega 2006. a. oktoobris.

Idee sain suvisest muinasjutulaagrist, mille korraldaja oli Viiratsi lasteaia vanemõpetaja Mari Karilaid. Jutulaagrit külastas ka Muinasjutukooli looja,

Eesti tuntuim muinasjutuvestja Piret Päär. Piret Päär soovitas kõigil jutuhuvilistel oma lasteaias või kodukohas jutuklubi asutada, et hoida pärimusklutuuri ja muinasjuttude jutustamise traditsiooni.

Muinasjutu jutustamisel lastele ja raamatust ettelugemisel on suur vahe. Jutuvestjat kuulatakse eriti tähelepanelikult, sügavalt kaasa elades, kontakt lastega on vahetu ja laps kujutab piltlikult ette kõike, mida kuuleb.

 

Komeedi lasteaia muinasjutuklubi e. Kesklinna jutuklubi esimesel jutuõhtul

rääkisime üksteisele muinasjutte ja kuulasime Mariann Joonase imelist flöödimängu. Põhiliseks jutuvestjaks oli Illika Lõhmus Liivaku lasteaia jutuklubist.

Teise jutuõhtu teemaks oli „Haldjad,teadjamehed ja abilised“. Muinasjutuõhtul oli külaliseks  Piret Päär, kes sisustas kogu õhtu oma põnevate haldjalugudega.

Igal jutuõhtul peaks olema ka üks laps, kutsusime kohale Liisi koos  isaga. Liisi isa oli käinud hiljuti Islandis ja teadis ka üht-teist huvitavat haldjate kohta rääkida. Nimelt tuleb seal aeg-ajalt haldjarahvalt luba küsida, kui on plaanis kuhugi autotee teha.

Kolmandal jutuõhtul oli teemaks „Puud olid, puud olid hellad velled.“ Mõtte  laenasime Mats Traadilt, saime õhtu jooksul ka teada, miks raamatul selline pealkiri on. Kuulsime mitmeid muinasjutte puudest. Tallinna Komeedi lasteaia õpetaja Sirje Altsepa juhendamisel õppisime  ka paelapunumist.

Jutuõhtul osales 2 last koos vanematega. Aja jooksul lisandus jutuklubi alatiste kuulajatena ja lugude vestjatena mitmeid lasteaiaõpetajaid teistest lasteaedadest ja mitmeid lapsi. Oleme õmmelnud koos lastega nukke, linnukesi, päkapikke,  meisterdanud libikaid ja pununud sõbrapaela.

Oleme alustanud ka jutupanga loomisega, kuhu koondame teemade järgi erinevaid muinasjutte.

Oleme joonistanud ka Muinasjutuklubi logo, kusjuures osalejad olid nii lastevanemad, lapsed kui lasteaiaõpetajad.

Sel aastal toetas Tallinna Kesklinna Valitsus meie jutuklubi muinasjutuõhtute läbiviimist ning kunstitarvete ja käsitöötarvete ostmist jutuõhtute tarbeks.

Tänu Tallinna Kesklinna Valitsusele jätkub nüüd käsitöötarbeid ja muid materjale ka edaspidiseks tööks nukkude õmblemisel ja muinasjutu kajastamisel pildis.

 

Ülle Tõnumaa

 

Leave a Comment

3 + 10 =
Please leave these two fields as-is: