Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Piim on tervislik!

IMG_0010_1Tervist edendavas Pärnu Lasteaias Mai viidi läbi piimanädal, mis oli teguderohke.

Alustasime õpetliku näidendiga  “Kust tuleb piim?”. Lapsed said teada, et piima annab lehm ja selleks tuleb teda lüpsta. Enne, kui piim poodi jõuab, teeb see läbi pika teekonna. Piimapoe müüja jagas igale rühmale piimakokteili valmistamiseks piima ja mahla. Rühmades valmistasidki lapsed õpetaja abiga kokteili. See maitses nii, et juues ka ninad piimaseks said.

Järgmine päev oli sportlik. Ümber lasteaia tehti joostes üks tubli tiir. Autasuks raja läbimise eest sai iga laps kohukese. Kohal oli ka kohukese Jänks.

Kooliminevatele lastele toimus väljasõit Kabli linnuvaatlusjaama, giidiks oli keskkonnahariduse spetsialist Merike Palginõmm. Mõne huvitava tarkusetera pani kõrva taha iga laps. Lisaks nägime veel merikotkast madalalt meie peade kohalt üle lendamas ja pöialpoiste rõngastamist. Turniti vaatlustornis ja peeti piknik RMK lõkkeplatsil.

Väiksemad lapsed tutvusid Uulus Nõmme talus koduloomadega. Peost sai leiba  anda hobusele, lehmadele, lammastele ja kanadele. Oma osa nurusid välja ka kass ja koer. Piknik peeti sealsamas hoovis, mekkimiseks oli kaasas leib, või, juust ja piim. Küll värske õhk teeb lapsed näljaseks!

P9240001_1Piimanädal kulmineerus laste kunstitööde näitusega saalis. Seal oli nii joonistusi kui ka meisterdusi. Kõik ikka lehmast.

Nädala jooksul mängiti nii rühmades kui ka saalis piimapoodi. Osta võis keefiri, kohupiima, toorjuustu ja paljusid teisi piimatooteid. Loomulikult olid need vaid tühjad pakendid!

IMG_0030_1_1Sellele vaatamata  ei jäänud maitsmata  pea ükski piimatoode. Selle eest hoolitsesid meie lasteaia kokad. Nädala menüüs leidus iga päev mitu piimatoitu, kui ainult oskasid need üles leida.

Kui sa palju piima jood

tubliks, terveks kasvad.

Hambad valged on sul suus,

tugevaks ka saavad luud.

K. Arro

Pärnu Lasteaed Mai vanemõpetaja

1 thought on “Piim on tervislik!”

  1. Vahva üritus! Lapsed looduses tadmisi saamas! Mida siis veel tahta? Jõudu ja jaksu edaspidiseks!

Leave a Comment

10 + 11 =
Please leave these two fields as-is: