Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Isa, isake, mu isa….

09.11.06 isadepäev jpgIsadepäev on Eestis suhteliselt uus püha ja meile jõudnud läbi Soome. Algselt peeti seda vaid Ameerikas ja hoopiski juuni kuus. Isadepäev ei ole rahvakalendri ega kirikupüha, kuid ometi riiklik tähtpäev, kus tuleb heisata riigilipud. Pikka aega on perekonnas oluliseks peetud emarolli, kuid järjest enam tõuseb ka au sisse isa.

Emalt saab laps emotsionaalse poole, kuid paljudki käitumismustrid tulevad isalt. Tore on tõdeda, et ka lasteaias näeb järjest rohkem isasid ja lapsega tegelemist ei peeta pelgalt emade kohustuseks.

Meie lasteaias on traditsiooniks kujunenud isadepäeva üritused. Reedel, 06. novembril kogunesid Sinilille rühma isad ja mõned emadki tähistamaks toredat perepäeva. Nagu tavaliselt, esitasid lapsed isadele väikese kontserdi õpitud lauludest ja luuletustest.

 Koos isadega tantsiti laulu- ja ringmänge.

Parajat elevust tekitasid võistlusmängud, kus nii lapsed kui isad said oma kiirust ja osavust proovile panna.

Üheks mänguks oli kiiruse peale pliiatsile nööri kerimine, millega tulid isad kiiremini toime kui lapsed.

Teiseks oli ketsile paelte panemine, mis oli parajalt lõbus tegevus. Ega tänapäeval olegi lastel enam väga palju jalanõusid, kus paelad peal.

Tavaliselt on lapsed isadele valmistanud kingituse, kuid sel aastal tegime erandi. Lapsed said koos isaga kingituse valmistada. Selleks oli töötuba seebi viltimiseks st kaks ühes pesemisvahend.

 Koos tegutsemine oli lastele vahva ja pakkus lõbu ka isadele. Peale selle sai palju seebimulle ja käed ka kõigil puhtaks. Ja loomulikult ka kingituse koju kaasa tehtud tööst.

Selline tore isadepäev oli meie Tallinna Pääsupesa lasteaias.

 

 Õpetajad Eve Reinsalu ja Elviira Haukka

1 thought on “Isa, isake, mu isa….”

  1. väga armas kontsert oli. Ja seebi viltimine … see jääb meelde kauaks-kauaks. Palju siis isad muidu viitsivad lastega mässata:) Edu headeks mõteteks!

Leave a Comment

14 + 10 =
Please leave these two fields as-is: