Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Üks mõte isadepäevaks

Isadepäev oli tulemas, kuid meil oli suur mure- saali ajad ei sobinud meile kohe kuidagi. Nii tuli mõte- peame isadepäeva rühmatoas! Teadagi pole rühmatoas palju ruumi ja sellepärast otsustasime ürituse läbiviija nn. liikuval lindil. Kuna kõikidel isadel polnud võimalik tulla, siis osa võttis see pere liige, kes tuli lapsele järgi.

Tegevus algas juba koridoris, kus jalanõud ära võeti ja mööda takistusriba (krokodill) rühmaruumi jõuti. Eksijad pidid alustama algusest. Seal pidi lapsevanem valima endale võistluskaaslase, kes soovitavalt oleks talle sugulane.( mõni lapsevanem ei saanud kohe aru, et mis sugulane ja kus ta selle võtab)

LAUAL OLI VALIDA 5 TEGEVUSE VAHEL:

  1. HÜPPAMINE
  2. LENDAMINE
  3. RONIMINE
  4. PUHUMINE
  5. VISKAMINE

Ühe tegevuse valis lapsevanem, teise laps, kõike tegevusi ei pidanudki läbi tegema, aga võis kui oli soovi ja aega.

MIDA SIIS TEGEVUSED ENDAST KUJUTASID:

 

  1. HÜPPAMINE- VÕISLEJAD SAID KÄTTE KONNAD (need kummist konnad, millel on juhe taga ja õhu surumisega pallikesele nad hüppasid) JA PIDID NENDEGA VÕIDU VAIBALE HÜPPAMA.

 

  1. LENDAMINE- VÕISTLEJAD SAID KÄTTE PABERLENNUKID JA VÕISTELDI SELLES, KELLE LENNUK KAUGEMALE LENDAB.

 

  1. RONIMINE- MEIE RÜHMAS ON LAHTI TÕMMATAVAD VOODID JA KUI NAD ON LAHTI SIIS TEKIB VOODI TAHA TUNNEL, KUS SIIS VÕISTLEJAD PIDID LÄBI RONIMA (poiste lemmik).

 

  1. PUHUMINE- VÕISTLEJAD PIDID KÄPULI OLLES KERGED PLASTPALLID PUHUMA VASTU KAPPI.

 

  1. VISKAMINE- VÕISTLEJAD VISKASID PALLE TÄPSELT KAUSSI.

 

Pärast rasket võistlemist oli ühe laua juures võimalik juua HEADUSE, TARKUSE JA RÕÕMU JOOKI (limonaad) ning JULGUSE, TUGEVUSE JA VAPRUSE JOOKI (kali).

 

Edasi suunduti meisterdamis nurka, kus lapsed olid eelnevalt puu alusele plasteliinist kujutanud isa portree. Lapsevanem kinnitas  pildi taha konksu, mis oli peen töö. Kui näputöö tehtud ja kingitus käes, sai rühmaruumist lahkuda jälle mööda takistusriba, mis koosnes käte ja jalajälgetest.

Õhtu sujus ladusalt, kõigi jaoks oli aega ja ruumi, sest lastele tullakse järgi ju erinevatel aegadel. Üllatust ning lõbu jätkus lastele ja järeletulijatele.

Tehke järgi.

 

 

Ülle Tuuksam,

Tartu Lasteaed „Krõll“ õpetaja

1 thought on “Üks mõte isadepäevaks”

Leave a Comment

14 + 5 =
Please leave these two fields as-is: