Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lumelinn

IMG_0179[1][1] [1280x768]Pühapäeval 07.02.2010 ehitati Lasteaed Trall mõlemale õuealale muinasjututeemaline lumelinn.
Hommikul akendest välja vaadates võis kindel olla, et tänane ilm on igati sobiv linnaku ehitamiseks, kuna miinuskraadid jäid vaid veidi alla nulli ja taevast langes juurde üksikuid lumehelbeid. Tänavune talv on juba niivõrd muinasjutuline ja lumerohke, et lumelinna valmimine on vaid kättevõtmise asi.

Hommikul samme lasteaia poole seades nägin juba eemalt üht tubli isa, labidas käes, oma pojaga lasteaia trepi ees seismas, ja ootamas linnaku ehitamise algust. Kuigi ehitamiseni oli aega veel kolmveerand tundi, olid nemad juba kohal ,rõõmsad näod ees. Küsisin, kas neil külm ka on, et tuleb veel veidi oodata, ennem kui alustame, vastasid nad mulle naerusuil, et ei külm neil küll pole. Kohtudes enda kolleegi, Viivikaga, kellega meil linnaku ehitamise idee tuli, teadis tema rääkida, et nägi esimest isa koos lapse ja labidatega juba kella kümne paiku lasteaia ümbruses uudistamas. See näitas meile, kui agarad ja abivalmid on ikka meie vanemad, kui asi puudutab lapsi ja nende silmasära.

Kui kell oli saamas 12 täitsid meie lasteaiaõue juba kümned ja kümned perekonnad, kes kõik olid valmis haarma labidad, ämbrid, saed, kellud ja muu, mis neil ehitamiseks kaasa oli võetud. Suur oli meie rõõm, kui nägime, millise õhina ja südamega kõik kohalolijad ehitamise juures olid. Lasteaiaõpetajad lõid aktiivselt kaasa, ronisid suurte hunnikute otsa ja muudkui kaevasid ja silusid, viskasid vett peale ja silusid jälle ja seda kõike lapsevanematega koos, et homme, kui lapsed lasteaeda tulevad saaksid nad suure üllatuse osaliseks.

Minu enda kokkupuuted lumelinna ehitamisega on üsnagi põgusad. Kord kooli ajal sai midagi valmis meisterdatud, kuid sellist talve, nagu sel aastal ei ole ammu olnud ja seega pole saanud ka linnakuid ehitada. Lumememmesid oleme küll lastega lasteaiahoovi kergitanud, kuid midagi nii suurt pole ammu minu silmad näinud.

Lumelinna valmimiseks olime arvestanud orienteeruvalt nelja tunniga, kuid enamik atraktsioone olid valmis juba 3 tunniga. Jalutasime õpetaja Viivikaga  õuealadel ja suur oli meie rõõm nähes, kui loovad on meie laste vanemad. Meie ees seisid kaks muinasjutulossi, piraadilaev, draakon, kilpkonn, tiiger ja tuhkatriinu kõrvitsast tõld. Igal ehitisel oli ka oma otstarve olemas. Lapsed saavad ronida, liugu lasta, koopasse pugeda või siis lihtsalt mängida, mängida,mängida, sest mäng ongi lapsele kõige tähtsam ja meeldivam tegevus.
Homme kell 11.15 plaanime lastele Muinasjutulise lumelinna avada ja kindlasti on ka avamine veidi muinasjutuhõnguline ja üllatusi täis.

Praegune aeg on üsna raske, pidevalt räägitakse majandusraskustest, inimesed on kurvad ja mornid, me ei tea, mida toob homne päev,kuid tänane päev näitas, et kui kokku hoida, korraldada midagi toredat ja kõigile lõbu pakkuvat, on kõigi osavõtjate silmad säravad, suud naerul ja südamed soojad.
Oleme kogu Tralli lasteaiaperega rõõmsad ja õnnelikud, et päev korda läks. Ja Meie, kui korraldajad võlgneme oma suurimad tänud nendele tublidele isadele ja vanaisadele, kes meile lume lasteaiahoovi kohale tõid ja kokku lükkasid. Aitäh teile kõigile, kes te meie ürituse kordaminekule kaasa aitasid.

Pärnu Lasteaed Trall õpetajad Viivika Kodasma ja Kristi Vender

Leave a Comment

13 + 2 =
Please leave these two fields as-is: