Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Kujundimäng

1 KujundimängOlles saanud positiivset vastukaja välja pakutud Trips-traps-trulli mängule, saadan kujundimängu, mis sobib ideaalselt väiksematele lastele, kuid mõnusaks vahelduseks laovad seda ka kooliminejad.

Vajaminevad vahendid:
1. 2 ühesuurust tugevamat papitükki (nt mõõtmetes 30x35cm), just täpselt nii suur, et kujundid ilusasti ära mahuks;
2. Tugevamat kangast (mööbliriie) papile ümbriskoti õmblemiseks;
3. u 40 cm paela (kujundikaante omavaheliseks kokkusidumiseks);
4. 15 cm takjapaela (karedam pool õmmelda aluse külge, pehmem pool kujundite külge, tükid umbes 1,5 – 2 cm pikad);
5. Erinevad kujundid, mida võib lõigata nii šabloonide järgi kui sobivast kangast otse (nt. suurte lilledega kangas);
6. Õhukest porolooni (sobivad ka väikesed jupid, mida aeg-ajalt ikka kanagpoodide leiunurkadest leida võib);
7. Pisut mulineeniiti ja kaunistuseks mõned nööbid.

Idee on selles, et eelkõige kasutada ära kodus seisma jäänud riided või kangad ning ikka võimalikult vähe kauplusest juurde ostma

Vastavalt papitükkide mõõtmetele lõigata tugevamast aluskangast nii suur “kott”, et mõlemad papitükid üksteise kõrvale asetades sisse mahuksid. Seejärel lõika erinevaid kujundeid (igat kujundit 2 tk), erinevatest materjalidest ja erinevates värvitoonides. Paiguta kujundid aluspõhjale, üks kujunditest õmble sik-sak pistega põhjale kinni, kujundi keskele õmble takjapaelatükike (jälgi, et takjapael oleks mõlemal ühesugusel
kujundil võimalikult samas kohas). Soovi korral võid kausta esikaanele ka mõne kangast pildi või kujundi õmmelda. Seejärel õmble põhjariie kotiks kokku, jättes ühte otsa ava. Samuti võid juba põhjakangaste vahele õmmelda paelad, millega on kujundikausta kaasi omavahel pärast hea kokku siduda. Kui esimene papitükk on kotti sisse pandud, veendu, et kui paned nn. kausta kokku, et siis põhjariie tirima ei hakka, seejärel õmble kott keskelt läbi ja pista sisse teine papitükk. Viimasena õmble kinni teine serv.

( Sellel pildil on Kujundimänguesikaas)
Kujundimanguesikaas [1280x768] Teine samasugune kujund õmble sik-sak pistega õhukesele poroloonkangale ja keskele takjapaelatükike (juhin tähelepanu, et kui takjapaelatükid ei ole ruudukujulised, siis tuleb jälgida, et nii põhjakangal kui lahtisel kujundil oleks takjapaelatükike õmmeldud samas suunas, haakub paremini). Lõika kujundid välja. Takjapaelatükid haakuvad omavahel päris tugevalt ja et põhjariie paremini paigal püsiks, võib selle õmmelda mulineeniidiga läbi papi (kujundite vahepealt).
Kujundikausta tagumisel poolel ei ole need õmblused silmale nii häirivad. Esikaane puhul aga õmblesin pealmisele poolele erinevaid nööpe. Samuti leidis rakendust sõbrannalt saadud pisike T-särgi näidis, mis kahjuks nukudele selga ei sobinud, sest kaelus oli liiga väike.

 

 Nobedaid näppe soovides
Ere Ploomipuu ja Heidi Kollo

Leave a Comment

8 + 8 =
Please leave these two fields as-is: