Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Õpilaste hea ja kaunis käekiri tõi õpetajatele hea käekirja saadiku tiitli

Ergonoomiline kirjvahend [1280x768]Rahvusvaheline kirjutamisekspert dr Christian Marquardt valis Eesti õpetajate ja lasteaiaõpetajate seast välja hea käekirja saadikud, kes saavad tänutäheks oma kogemuste jagamise eest ergonoomiliste kirjutusvahendite komplekti ja hea käekirja saadiku tunnistuse.

Kandideerimaks hea käekirja saadiku tiitlile andsid õpetajad tagasisidet õppematerjalile „Kuidas õppida kirjutama?“ ja ergonoomiliste kirjutusvahendite kasutamise kohta. Õpetajatelt ja lasteaiaõpetajatelt laekus põhjalikke ülevaateid esinevatest probleemidest kirjutama õppimisel ja sellest, kuidas neid ergonoomiliste kirjutusvahendite ja vastavate motoorika harjutuste abil leevendada või vältida.
 
„Kui laps kirjutab ergonoomilise pliiatsiga, on tema käetöö vabam ja liikuvam, millega kaasneb voolavam käekiri. Laps ei hoia pliiatsit kramplikult kinni, sest sõrmed ju fikseeruvad ise õigetele kohtadele,“ ütles hea käekirja saadiku tiitliga pärjatud klassiõpetaja Raili Kann Ruila Põhikoolist.

„Ergonoomilised kirjutusvahendid on soodsaks vahendiks laste käekirja väljakujunemisel. Esiteks on nad juba huvitava kuju ja värviga ning lapsed eelistavad neid ise. Käed ei väsi lastel nii kiiresti ära ja ergonoomilised kirjutusvahendid püsivad paremini käes kui tavalised kirjutusvahendid,“ sõnas hea käekirja saadiku tiitliga pärjatud alushariduse pedagoog Sigrit Hang Kunda linna lasteaiast Kelluke.

„Hea käekiri ei tähenda aeglast maalimist, vaid head kirjutusrütmi ja omandatud liigutuste kasutamist parimal moel. Harjutamine võib tulemuseks anda ka kenama käekirja, kuid seda siis tänu parematele kirjutamisliigutustele, mitte rangele enesekontrollile,” ütles rahvusvaheliselt tunnustatud kirjutamisekspert dr Christian Marquardt õpetajatele suunatud üleskutses rakendada õppematerjali ja ergonoomilisi kirjutusvahendeid oma igapäevatöös.

„„Kuidas õppida kirjutama?” on selle valdkonna uusim õpetajatele mõeldud abimaterjal laste kirjutama õpetamiseks. Stabilo on sellesse õppematerjali koostöös teadlastega panustanud kõik oma teadmised ja on väga huvitatud õpetajate tagasisidest, kuidas nende juhiste ja harjutuste abil õnnestub aidata lapsi sujuva käekirja saavutamisel. Stabilo palus õpetajatel kirjeldada oma kogemusi õppematerjali kasutamisel ning õpetajad saatsid näidiseid laste harjutamisest ja edasiminekust,“ rääkis kirjutamisekspert dr Christian Marquardt.

62-leheküljelise trükise „Kuidas õppida kirjutama?” koos CD-ga said kõik õpetajad ja lasteaiaõpetajad, kes osalesid sügisel konverentsil „Käekirja anatoomia ehk kuidas sünnib käekiri”, lisaks pakkus Stabilo õpetajatele võimalust seda õppematerjali endale tasuta tellida.

Selles trükises tutvustatud õppemetoodika võimaldab õpetajatel teadlaste ideid laste abistamiseks ellu viia. Õpetajad saavad lapsi kirjutama õppimisel aidata, tehes lastega läbi mõningaid lihtsaid harjutusi. Nii loovad nad lastele silla joonistamise ja kirjutamise vahele. Selle meetodiga on võimalik saavutada märkimisväärset arengut sujuvalt kirjutamisel.

Teate edastas:
Ester Riispapp
Projektijuht
PR Partner
Tel 529 9347
E-post ester@prpartner.ee
www.prpartner.ee

Leave a Comment

14 + 6 =
Please leave these two fields as-is: