Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lugu Dimast

Dima Smirnov sündis 27. mail 2001 8. raseduskuul. Tema sünnikaal oli 2750 g, pikkus 51 cm. 5. elukuuni kasvas ja arenes ta normaalselt ja õppis juba iseseisvalt mänguasju kätte võtma ja ennast pöörama.
Praegu on Dima 9aastane ja ta peab kõike uuesti õppima. Saatuslikuks sai Dimale 6. elukuul tehtud tavaline vaktsineerimine. Lapse nõrgestunud organism ei suutnud temasse viidud vaktsiiniga hakkama saada ja tulemuseks oli sügav puue –  lastehalvatus. 

Dima ei suuda iseseisvalt istuda, käia ega esemeid kätte võtta.
Sellest hetkest, kui Dimale pandi hirmus diagnoos, võitlevad vanemad iga päev tema tervise eest. Dimaga tegelevad pidevalt massöör ja logopeed, regulaarselt tehakse nõelravikuure. Ta käib spetsiaalses rehabilitatsioonikallakuga lasteaias, kus temaga tegelevad kogenud pedagoogid. Perekond kasutab kõiki võimalusi, mis Eestis olemas on. Sellest aga kahjuks ei piisa, et Dima istuma ja käima õpiks.

 
Internetist said vanemad teada, et Tuulas asub kliinilise rehabilitatsiooni keskus, kus sellise diagnoosiga lastele tehakse operatsioone V. B. Ulzibati meetodil. 02.12.2006 siirdus perekond Tuulasse, kus Dimale 04.12.2006 operatsioon tehti. Kaks nädalat pärast operatsioonipäeva hakkasid tulemused ilmnema – poiss hakkas toe najal paremini käima, jalgu täistallale panema, tekkis juurde sõnu. Kuid arstide arvates on selliseid operatsioone hädavajalik teha 4-5  aasta jooksul, st üks operatsioon aastas. Praeguseks on Dimale tehtud V. B. Ulzibati meetodil kaks operatsiooni. Dima ema on nende operatsioonide tulemustega väga rahul: „Mulle meeldib Dima seisund pärast neid operatsioone väga, ta on hakanud palju erinevaid sõnu ütlema, samuti on liigutused palju paremad. Sel aastal on ta ka väga hästi kasvanud. Kliinikus öeldi, et nii see peabki pärast operatsiooni olema.“

 Esimene operatsioon tehti Dimale Tuulas, aga teine Peterburis sama arstide brigaadi poolt. Operatsiooni maksumus on 1500 eurot, lisanduvad reisikulud. Pärast seda operatsiooni on hädavajalik läbida taastusravikuur heas rehabilitatsioonikeskuses. Selline keskus asub Truskovetsis kesknärvisüsteemi kahjustustega lastele mõeldud V. I. Kozjavkini nimelises Taastusravikliinikus. (Selles taastusravikeskuses läbis ravikuuri ka Mark Beloded, keda aitasid paljud meie veebilehe külastajad ja kelle tulemuste üle me praegu uhked oleme.) Dima ema helistas sellesse kliinikusse ja sai teada, et Dima on võimalik võtta ravile 12-ks päevaks ja selle ravi maksumus on 45000 krooni. Sellist summat Smirnovide peres muidugi ei leidu, kuna töötab ainult isa. Seetõttu pöörduvad Dima vanemad kõigi heade inimeste poole, kes reageerivad nende murele ja aitavad koguda vajaliku summa.

Isida. ee

Panga andmed annetuseks:
Saaja DMITRI SMIRNOV
Swedbank A/a 221031921911

2 thoughts on “Lugu Dimast”

Leave a Comment

13 + 8 =
Please leave these two fields as-is: