Kui on olemas eelkool, kas võib olla ka koolieelne rühm? Võib küll. Meie, algklasside õpetajad, ei pea dubleerima lasteaia tööd, kus reeglina valmistatakse lapsi väga hästi kooliks ette. Loomulikult, kui on olemas selliseid lapsi, kes lasteaias ei käi, siis vastavalt seadusele peab olema ka sellistele lastele loodud võimalus eelkoolis käia.
Meie koolis aga töötab koolieelne rühm. Mis see on? Eesmärgiks on lastele tutvustada
kooli ja õpetajat. Koolieelne rühm saab kokku neli korda – veebruaris, märtsis, aprillis ja mais.
Lapsed tulevad koos vanematega kooli, kus lastega tegelevad nende tulevased õpetajad ning lastevanematele toimuvad loengud-koolitused kooli psühholoogi või sotsiaalpedagoogi poolt. Esimesel kokkusaamisel on ka õppealajuhataja, kes vastab küsimustele. Lastele tutvustatakse koolimaja ning toimub tund, kus natuke loetakse, arvutatakse, vesteldakse ning kõik see toimub mängulises vormis.
Eelnevalt saadame teated lasteaeda, valla lehte ning kooli koduleheküljele, mis täpselt toimub antud päeval. Kokkusaamine toimub laupäeviti – emad-isad reeglina vabad ning laps ka puhanud.
Meie kooli logopeed annab lastevanematele graafiku, kus lepitakse kokku aeg, millal lapsega vestlusele tulla. See on väga hea koostöövorm selgitamaks välja lapse eripärad,
tema tugevad ja nõrgad küljed. Meie kooli logopeed annab nõu, mida veel teha enne
kooli, kui lapsel peaks mingi mure või probleem olema.
Meil on see süsteem töötanud kaheksa aastat ning rahul on nii lapsevanemad kui ka
tulevased Loo kooli õpilased.
Erika Grossmann,
Loo Keskkooli algklasside- ja põhikooli inglise keele õpetaja