Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Ühine pillimäng, rahvatants ja laul aitavad erinevatel kultuuridel paremini lõimuda

Lapsed põlvili rahvariietes [1280x768]Kohtla-Järve lasteaias Buratino toimus juba teine oma maja laulu- ja tantsupidu. Seekord kahasse lasteaia Väikemees mudilastega. Eesti keelest erineva keelega lapsed said näha ja kuulda eesti rahvatantsu, laulu- ja rütmipillimängu. Eesti lapsed omakorda olid tunnistajateks vene ringmängudele, tantsudele ja tšastuškadele, mida esitati erilise temperamendiga. Mõlema lasteaia lapsed esinesid oma rahvariietes ja see andis peole erilise võlu.

Väikemehe lapsed õpivad juba alates kolmandast eluaastast eesti keelt. Koos Buratino lastega on peetud juba mitu ühist pidu. Iga selline ühisüritus teadvustab lastele eesti keele õppimise vajadust ja loob suhtlemiseks soodsa keelekeskkonna.

Laps laulab,lilled peas [1280x768] Suurpeo korraldamine pani proovile mõlema lasteaia õpetajate hea meeskonnatöö oskused. Buratino lasteaia lastel on võimalus õppida juba viiendat aastat järjest igal nädalal heatujulise tantsuõpetaja Taivo Aljaste käe all eesti rahvatantsu. Staažikal ja suurte kogemustega muusikaõpetajal Ivi Puksingul mängivad kõik lapsed mängleva kergusega rütmikaartide järgi rütmipille ja laulavad ilusaid eesti laule. Väikemehe lastel on folkloorihuviline muusikaõpetaja Inna Šavkun, kes suudab õpetada nii vene rahvalikke laule, pillimängu kui ka ringmänge.

Väikemehe mudilased tundsid end peol eriti õnnelikena, sest neil olid seljas uhiuued vene rahvarõivad, mis valmisid lastevanemate ja kollektiivi ühiste pingutuste tulemusena.

Tore pilli-, tantsu- ja laulupidu toimus ülelinnalise lahtise üritusena, mida võisid külastada kõik Kohtla-Järve linna lasteaedade õpetajad uute kogemuste saamise eesmärgil.

Tüdruk punase seelikuga [1280x768] Kõik peolised said suure elamuse osaliseks. Suurima muidugi lapsed, kellele riputati peo lõppedes kaela mälestusmedalid, mis valmisid peojuhi, Buratino tubli rühmaõpetaja Anu Pediuse osavate näppude all. Peo peremehed kinkisid omalt poolt peo külalistele rahvariietes nukud Tiina ja Toomase, kes jäävad edaspidi seal majas virgalt eesti rahvakultuuri hoidma ja kaitsma. Pärast ühispildistamist saalis kandus pidu edasi rühmaruumi, kus väikesi peolisi  ootasid maiustused ja ühismängud sõpradega.

Sellised toredad lastepeod aitavad ja julgustavad lapsi meie multikultuursesse ühiskonda integreerumisel.

Lüüli Kübarsepp,

Lasteaia Buratino rühmaõpetaja

Lasteaia Väikemees eesti keele õpetaja

Leave a Comment

6 + 13 =
Please leave these two fields as-is: