Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Algab keskkonnasõbraliku poekoti konkurss

Lähenemas on üle- euroopaline jäätmetekke vähendamise nädal ning seoses sellega kuulutab Keskkonnaamet koolidele  ja lasteaedadele välja keskkonnasõbraliku poekoti konkursi.

Kõige keskkonnasõbralikum on käia poes riidest kotiga, kuna sel on paber- ja kilekoti ees mitmeid eeliseid. Riidekotte toodetakse linast või puuvillast, mis on taastuvad loodusvarad. Riidekotti on lihtne pesta ja ta kestab kauem: riidest kotti saab kasutada keskmiselt viissada  korda, kilekotte kasutame enamasti vaid korra. Mis puutub aga materjali, siis kõige keskkonnasäästlikum on, kui kasutada koti tegemiseks mõnd vana riideeset. 

Konkursile „Minu sõbralik poekott“ oodataksegi lastekollektiivide poolt ühiselt valmistatud poekotte, mille materjaliks on taaskasutatud tekstiil.

Iga lastekollektiiv võib konkursile esitada kuni kolm kotti, mis tuleb varustada konkursitöö külge kinnitatud kontaktandemetega (kollektiivi nimi, telefon, e-post). Tööd tuleb saata Keskkonnaametile aadressil Pärnu, Roheline 64, Merle Kiviselg, postiindeks 80010.

Konkursi tähtaeg on 14. november. Töid hinnatakse vanuseastmete kaupa ja hindamisel arvestatakse nii ideed kui teostust.

Neli parimat konkursil osalenud lastekollektiivi saavad auhinnaks ühepäevase sõidu Keskkonnaameti looduskeskusesse.

Lõppkonkursi töid näeb edaspidi Keskkonnaameti kodulehelt www.keskkonnaamet.ee ja erinevatel Eestis toimuvatel näitustel.

Üle-euroopaline jäätmetekke vähendamise nädal toimub igal aastal novembris, sel aastal  21.-29. novembrini ja nädala eesmärk on säästlikult tarbida  ning võidelda prügitekke vastu, et säästa seeläbi keskkonda. 

 

 Lisainfo: Merle Kiviselg, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist, tel 55602292, merle.kiviselg@keskkonnaamet.ee 

 

Aet Truu

Keskkonnaameti pressiesindaja

627 2195

510 8854

aet.truu@keskkonnaamet.ee 

Leave a Comment

3 + 8 =
Please leave these two fields as-is: