Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Kadrioru kunstimuuseumis räägitakse lossi ja pargi värvikast ajaloost

Kolmapäeval, 7. märtsil kell 18 kutsub Kadrioru kunstimuuseum osalema pikkade kolmapäevade kogupereüritusel „Kadrioru lood”. Lossi suured ja väiksed sõbrad saavad teada Kadriorus elanud huvitavatest isikutest, siin viibinud keisritest ja ajaloolistest tegelastest ning voolida plastiliinist väikese iseenda kuju. Osalemine muuseumipiletiga.

 „Sellel õhtul saavad Kadrioru lossi külastajad tuttavaks raamatu „Kadrioru lood. Lapsed, kunstnikud ja keisrid” tegelastega,” ütles kunstiajaloolane Aleksandra Murre. „Räägime sellest, kes nad olid ning mida Kadriorus tegid – kuidas riiki juhtisid ja kunstielu edendasid, kuidas sportisid ja karu eest põgenesid, kuidas printsessisamme seadsid ja rokkisid, paraade ja laulupidusid korraldasid ning kummitasid.”

 Kadrioru lugudest räägivad ajaloolane Juhan Kreem ning raamatu „Kadriorg. Lossi lugu” üks koostajatest ja autoritest kunstiajaloolane Aleksandra Murre. Restauraator Isabel Aaso-Zahradnikova õpetab, kuidas Kadrioru elamusi ja iseennast Kadriorus skulptuurina jäädvustada.

 Kadrioru kunstimuuseum on alates oma sünnist 2000. aastal tegelenud Kadrioru ajaloo uurimise ja tutvustamisega. Mitte ainult muuseumile, vaid kogu Kadriorule mõeldes on koolitatud sadu giide ja antud välja paiga tähendusterohket ajalugu tutvustavaid raamatuid. 2010. aastal ilmus täiskasvanutele sisult tihe ja vormilt lossilik monograafia „Kadriorg. Lossi lugu”, 2008. aastal ilmus väikestele sisult lapselik ja vormilt kommikarbilik „Kadrioru lood. Lapsed, kunstnikud ja keisrid”. Eriliseks muudavad raamatu selle illustratsioonid – Isabel Aaso-Zahradnikova plastiliinist voolitud Kadrioru kunagiste elanike ja külaliste meeleolukad kujukesed.

 „Raamatus on kogutud nii suurte kui väikeste, nii keisrite kui karjapoiste, nii puude kui kalade lugusid. Lugusid, mis muudavad tavalise pühapäevase perekondliku jalutuskäigu Kadriorus põnevaks seikluseks läbi mineviku ja oleviku. Lugusid, mis õpetavad vaatama meid ümbritsevat loodust ja kunsti, nägema taustu ja seoseid,” kirjeldavad raamatut ajaloolastest autoritepaar, Tiina-Mall ja Juhan Kreem.

 Programm on eesti ja vene keeles. Osalemine muuseumipiletiga.

 Publikuprogramm „Pikad kolmapäevad Kadriorus” toimub Eesti Kunstimuuseumi Kadrioru filiaalides oktoobrist aprillini 2011–2012, kui Kadrioru kunstimuuseum, Mikkeli muuseum ja Kumu kunstimuuseum on kolmapäeviti avatud kuni 20.00.

 

Täiendav info: www.ekm.ee

Leave a Comment

15 + 5 =
Please leave these two fields as-is: