Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Meie laste lemmikmängud

Meie laste lemmikmängud – need mängud on lihtsad ja lõbusad. Noorematele lastele pakuvad natuke pusimist ja vanematele lastele on mängus ka võistlusmomendid.

 

Liikumismäng  „Pallikuju“

Eesmärgid:

Laps teab oma kehaosade nimetusi.

Laps oskab palli põrgatada ühe/kahe käega, veeretada, visata üles ja püüda.

Areneb lapse loovus ja koordinatsioon.

Mängu käik:

Lapsed liiguvad palli põrgatades (veeretades, visates, püüdes) – nii nagu kokku lepitud. Kui  õpetaja hüüab (nimetab) ühe kehaosa (põlv, kõht, õlg jt), siis lapsed peatuvad, asetavad palli sellele kehaosale ja teevad „kuju“. Õpetaja valib välja huvitavamad „kujud“ ja mäng jätkub. Kui mängureeglid on selged , saab mängujuhiks valida lapse.

Variandid:

  1. Muusika – lapsed liiguvad rütmiliselt muusika järgi. Muusika katkedes nimetab õpetaja kehaosa ja lapsed teevad „kuju“. Liigutada tohib siis, kui muusika jätkub.
  2. Mäng on emotsionaalne ja lõbus, kui kasutada õhupalle (igale lapsele).  Eelnevalt leppida kokku, kuidas õhupalliga mängida – kas ühe või kahe käega  või kuidas laps ise soovib.

 

Liikumismäng  „Part ja ussikesed“

Selles mängus areneb lapse tasakaal ja pöialihased saavad tugevamaks. Mäng loob rõõmsa ja lustliku liikumissoovi.

Mängu vahendid:

CD lastelauluga partidest (vm linnud)

„Ussid“ – värvilised lindid ja nöörijupid (20-30 cm)

Mängu ettevalmistus: saali on põrandale märgitud tiik, kallas ja pesa. Tiiki on laiali visatud „ussid“ (värvilised lindid, nöörijupid).

Mängu käik:

Lapsed (pardipojad) magavad pesas tiigi kaldal. Muusika hakkab mängima ja õpetaja (pardiema) kutsub pardipojad  tiigile ujuma. Lapsed kõnnivad ussikeste vahel ja teevad kätega ujumisliigutusi. Pardiema hüüab pojakesed sööma. Lapsed, seistes ühel jalal, püüavad teise jala varvastega ussi kinni, tõstavad üles ja võtavad kätte. Siis teevad sama teise jalaga. Lapsed püüavad ussikesi, kuni kõik on otsas. Seejärel ujuvad pardid pessa ja pardiema vaatab, kas kõik pojad said kõhud täis (lapsed näitavad õpetajale korjatud lindikesi). Vanemad lapsed loevad ise kokku enda püütud „ussikesed“ ja arutlevad, kellel on rohkem/vähem. Mäng kordub.

Variandid: partide asemel võivad olla ka teised linnud (kanad, kuked, tibud, varblased vm.). Liikumisel matkida valitud linnu liikumist.

Reeglid:

Liikudes lapsed ussidele ei astu.

Ussid tuleb püüda vaheldumisi parema ja vasaku jala varvastega.

Käega ussi maast üles tõsta ei tohi.

 

 

Urve Saar

Tallinna Padriku Lasteaia õpetaja

Leave a Comment

14 + 12 =
Please leave these two fields as-is: