Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Isadepäeva tähistamine Naerusuu rühmas

isa2 (Small)Minu isa hell ja hea,
tema tarkust täis mul pea!
Kui mind tema lapseks loodi,
tahan olla tema moodi!

Igal aastal novembrikuu teisel pühapäeval tähistatakse Eestis isadepäeva.
See päev on kõigi isade ja perede ühine tähtpäev, mille sihiks on süvendada isade ja laste suhteid ning tähtsustada isade rolli.
Igal perel on omad traditsioonid ja viisid, kuidas seda päeva tähistada. Meie Naerusuu rühmas (4-5 aastased lapsed) oleme tähistanud nii kontserdina, mängude hommikuna, ühise pudrusöömisega kui ka õues orienteerudes. Sellel aastal sai isadepäevaks ettevalmistumine hoo sisse juba tervel eelneval nädalal.
Korraldasime fotonäituse isadest ja vanaisadest koos laste ja lastelastega. Iga laps sai jutustada oma isast, vanaisast, nende tegemistest ning toimetustest.
isa (Small)Õppisime selgeks laulud ja luuletused, lapsed meisterdasid isadele kaardid. Kõik see kulmineerus toreda isadepäeva tähistamisega õuealal, kus toimus maastikumäng ja piknik. Maastikumäng toimus õhtul ja taskulampide valguses.
Mängu ülesandeks oli leida õuealalt peidetud torbikud. Torbikud olid nummerdatud ja iga torbiku all oli ka üks küsimus. Selle küsimuse luges isa lapsele ette ja koos arvatud vastused tuli isal kirja panna. Jagasime paberid ning kirjutusvahendid ja mäng võiski alata!
Küsimused võtsime oma rühma nädalategevuskavast, juba läbitud teemadest ,lisades ka erinevaid väärtuskasvatust sisaldavaid teemasid. Näiteks : nimeta rändlinde, nimeta mürgiseeni ,kellega võitles aias Sipsik? , mis on sõbralikkus? , loetle ebatervislikke toiduaineid, mis on sallivus jne. Tähtis oli kõik punktid leida, samuti isa koostöö lapsega, aega siin ei arvestatud.
Kuna meie õueala on päris suur, siis oli põnev jälgida isade ja laste toimetamisi taskulampide saatel. Peale mängu lugesime vastuseid ning tegime kokkuvõtte, lugesime vastused lastele ja vanematele ette .Lapsed oli vastustega nõus ,nii mõnigi vastus oli väga naljakas.
Seejärel toimus autasustamine, kõik osalejad said väikesed medalid, isad veel laste meisterdatud kaardid. Õhtu lõpetas meeleolukas piknik. Vanemad jäid üritusega väga rahule, koosveedetud aeg lastega on kõige väärtuslikum aeg!
Soovime veelkord kõikidele isadele jõudu ja jaksu! Head isadepäeva!

Maia Liivrand Born

Tallinna Lasteaed Pääsusilm Naerusuu rühma õpetaja

 

Leave a Comment

14 + 2 =
Please leave these two fields as-is: