Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

ELIIS – Eesti Lasteaedade Internetipõhine Infosüsteem alustab jaanuaris

EliisSelle aasta maikuus BBCga intervjuu teinud ja kuulsust kogunud Hannes Raimets on arendusjuhiks uudsele infosüsteemile, millel nimeks ELIIS – Eesti Lasteaedade Internetipõhine Infosüsteem.
ELIISi arendusjuht Hannes Raimetsa sõnul tähendab see kogu lasteaedae dokumentatsiooni, õpetajate ja rühmade haldust läbi ühe süsteemi. Eesmärgiks on lihtsustada lasteaia igapäevast asjaajamist kõigi osapoolte jaoks – lasteaiaõpetajatele, lapsevanematele, juhtkonnale ja kohalikele omavalitsustele.

“Infosüsteem on suunatud eelkõige lasteasutusele. Seda seetõttu, et lihtsutuks lasteaedade igapäevane asjaajamine ning samas säiliks ka lapsevanema ja õpetaja traditsiooniline suuline suhtlus,” sõnas ELIISi arendusjuht Hannes Raimets, lisades: “Siiski, et keegi valesti aru ei saaks – ootame väga süsteemi kasutama ka lapsevanemaid, kelle jaoks see samuti lihtsustab, eriti tänapäevase kiire elutempo juures, asjaajamist ning on kindlasti mugav ja lihtne kasutada. Antud infosüsteem ei nõua kasutajalt väga spetsiifilisi oskusi, piisab algelistest interneti kasutamise oskustest, sest ka nimetatud süsteem on internetipõhine. Sobib hästi ka algteadmistega arvutikasutajale.”
ELIIS on hetkel veel arengujärgus, jaanuaris 2014 loodab ELIISi meeskond avada süsteemi kasutamiseks kõigile soovijatele. ELIISi esindajad on programmi kohta öelnud veel järgnevat: “Me ei tahtnud lihtsalt luua mingit e-teenust, vaid meie suureks sooviks on luua ELIISist ka bränd, karakter, millest tulevikus võiks saada miks mitte, näiteks Eesti järgmine Lotte. Tahame olla südamelähedased kõigile – kuigi programm ise on mõeldud kasutamiseks täiskasvanutele, võiks see olla armas ka lastele, kelle pärast kogu süsteem ju esialgu siiski üldse ellu kutsutud sai!”

ELIISi valmimisele on andnud nõu ja jõuga abi Lagedi lasteaia lapsevanemad ning lasteaia haldusega seotud isikud erinevatel tasanditel. Samuti on nõustajaks olnud Haridus- ja Teadusministeerium.

Lehega pääseb tutvuma: www.eliis.ee

ning samuti oleme leitavad ka Facebookis (ELIIS – Eesti Lasteaedade Internetipõhine Infosüsteem).

Leave a Comment

5 + 8 =
Please leave these two fields as-is: