Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Päkapikkude töötoad

unnamedJõuluaeg tuleb tasapisi aina lähemale ja päkapikud toimetavad üha usinamalt. Rannu lasteaias on juba traditsiooniks saanud, et detsembrikuu alguses tegutsevad päkapikud oma töökodades. Käesoleva õppeaasta teema on taaskasutus, mida püüti kajastada ka päkakikkude tegevustes. Sellel  päeval on kogu lasteaed jaotatud töötubadeks ja lapsed liiguvad gruppidesse jaotatult ühest ruumist teise, kus ootavad päkapikud.

Päkapikud meisterdavad koos lastega jõuluingleid, piparkooke, jõulutähti, päkapikke, kuusele kaunistuseks komme, pudelikorkidest ussikesi, puuokstest lumehelbeid. Lasteaia koridori jäävad kaunistama laste käejälgedest lustlikud päkapikkude read.

Kuna ilm oli vihmane, siis prooviti lumevõlumist, mis küünlasäras igati muinasjutuliselt õnnestus. Kohal oli päkapikutsirkus, kus tuli ajalehetuutuga osavust katsetada. Lapsed kutsuti teatrisse, vaadati jõulude saabumist Aafrikas.

unnamed2Kokkuvõtet päevast saavad päkapikuks kehastunud õpetajad teha videosalvestuse põhjal. Siit arenevad uued mõtted järgmiseks aastaks, mida muuta, täiendada ja mida samas vaimus jätkata. Hea tagasiside on samal õhtul, kui emad ja isad lasteaeda tulevad ja lapsed neile õhinal päevamuljeid jutustavad.

Karin Tuvikene

Rannu Lasteaia vanemõpetaja

 

unnamed3

Leave a Comment

15 + 2 =
Please leave these two fields as-is: