Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Ohu- ja sõprade olümpianädal Pärnu Lasteaias Mai

DSCN2762 (Small)11 veebruaril tähistasime hädaabinumbri 112 päeva, kus lapsed meisterdasid õues lumest,  jääst, looduslikust materialist ja iseendist hädaabi numbrit. Erilise tähelepanu all oli kogu nädala jooksul helkuri kandmine pimedal ajal, turvavarustuse kasutamine autos ja ohutu  liikumine tänaval.

Ühel hommikul lasteaeda tulles kohtasid lapsed ja nende vanemad lasteaiaväravate juures sõbralikke ja abivalmis Paikuse Politsei- ja piirivalvekolledži kadette. Kadetid kontrollisid helkuri olemasolu ja kõigile , kellel helkur puudus, kinnitati see jope külge heade soovide  ja nõuannete saatel.

IMG_0007 (Small)Lasteaia tervisemeeskond korraldas mudilastele õpetliku mängupeo „Kolm jänest liikluskeerises“, kus lapsed ise  said  aktiivselt osaleda.

Kahel õhtupoolikul otsisid lapsed pimedates ujularuumides taskulampidega  helkureid. Lapsed said aru, kui oluline on helkuri kandmine pimedal ajal liikluses.

Maanteeameti abiga said kõik rühmad meisterdamiseks helkivaid pabereid, millest iga laps valmistas omale helkuri. Valminud „elupäästjaid“ said huvilised vaadata lasteaias korraldatud näitusel.

talv 2013-14 301 (Small)Veel täitsid rühma õpetajad koos lastega nädala jooksul küsitluslehe „Kuidas ma tulin lasteaeda“ (jala, bussiga, autoga). Küsitlusest selgus, et enamus lapsi tuuakse lasteaeda autoga või jalgsi.

Nädal lõppes saalis sõprade olümpiaga, kus lapsed said näidata oma osavust ja kiirust erinevatel talispordialadel koos maskottide jänese ning jääkaruga. Võisteldi suusatamises, kelgutamises, tõrvikujooksus, jäähokis ning  iluuisutamises. Kõik osavõtjaid autasustati medaliga.

IMG_0027 (Small)Täname Maanteeametit ning Politsei- ja piirivalvekolledži Paikuse kooli tegusa ja tulemusliku koostöö eest.

Pärnu Lasteaias Mais teab nüüd iga täismees ja titt et siis kui aeg on pime tuleb kanda helkurit, muidu ära  õue mine!

 

Pärnu Lasteaed Mai õpetajad

Katrin Saat

Krista Kuningas

Ly Akenpärg                            IMG_0010 (Small)IMG_0031 (Small)

P1070152 (Small)

Leave a Comment

8 + 6 =
Please leave these two fields as-is: