Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

AS Balbiino jäätisepaberi kujundamise konkursi võitis kolmeaastane Pauline

Pauline3aAS Balbiino jäätisepaberi kujundamise konkursi „Minu jäätis“ võitis kolmeaastane Pauline Tallinnast, Õismäelt, kelle konkursile saadetud pildist valmib pakend juuni algusest müügile tulevale Balbiino väikeses vahvlikoonuses vanilli-koorejäätisele. Konkursile laekus ligi 7000 laste loodud jäätisepakendi kujundust.

„Minu jäätise“ konkursi võidutöö autor on kolmeaastane Pauline Tanis Tallinna Nurmenuku lasteaiast, keda juhendas õpetaja Reena Uusmets.

„Žürii ühehäälseks lemmikuks kujunes pilt jäätisega lapsest ja lehmakesest rohelisel aasal, mis on siiras, soe ja armas – selle ehedus ja puhtad värvid võlusid meid kõiki. See töö hakkas silma ka levinud võtete puudumise tõttu – kunstnikud pingutavad aastaid, et seda saavutada ja stampidest vabaks saada,“ ütles žürii liige, Eesti Kunstimuuseumi direktor Sirje Helme.

„Täname südamest kõiki konkursil osalenud lapsi, nende juhendajaid ja vanemaid! Laste looming pakkus meile oma rikkaliku fantaasia ja leidlike lahendustega palju rõõmu ning põnevaid üllatusi. „Minu jäätis“ konkursi korraldamine oli Balbiino pere jaoks helge ja südantliigutav kogemus,“ ütles konkursi korraldaja, AS Balbiino turundus- ja kommunikatsioonijuht Enel Kolk.

„Meile saadetud lastelooming näitab ilmekalt, et kõik võivad olla pakendidisainerid, nii kolmeaastased lasteaialapsed kui ka kogenumad põhikooliõpilased. Konkursile saadeti väga erinevaid kujundusi, muuhulgas koomikseid, põnevaid mustreid, pilte omaloodud tegelastest, kuid ka jäätistest. Samavõrd mitmekülgne oli ka nende piltide valmistamisviis, lapsed kasutavad väga oskuslikult arvutiprogramme, kuid leiavad inspiratsiooni ka kõikjalt enda ümber. Kasutati nööpe, lõnga, voltimist, joonistamiseks erinevaid kunstitarbeid, kuid ka segatehnikat, kus mitu erinevat kunsti loomise viisi üheskoos,“ ütles AS Balbiino kommunikatsiooni- ja turundusjuht Enel Kolk.

Kõik „Minu jäätise“ konkursile saadetud tööd on avaldatud virtuaalnäitusel Balbiino Facebookis aadressil http://bit.ly/MinuJäätis, kus huvilised saavad soovi korral avaldada toetust enda lemmikkujundusele. Kuna konkursile laekus erakordselt palju töid, siis pikendab AS Balbiino lemmikkujunduse hääletuse lõpptähtaega kuni 30. aprillini. Suurima publiku poolehoiu pälvinud kujundustöö autor saab Balbiino eriauhinna.

Žürii valitud võidutöö autor ja tema juhendaja saavad auhinnaks suure kastitäie võidutöö kujundusega jäätist kohe, kui see tootmisse tuleb. Konkursi võitja on koos oma lasteaiarühma ja perega oodatud ekskursioonile Balbiino jäätisetehasesse ja külastama Mikkeli muuseumis näitust „Kuldaja värvid. Eesti klassikaline maalikunst Enn Kunila kollektsioonist“ (avatud kuni 07.09.2014).

Lisaks peauhinnale annab AS Balbiino välja ka mitmeid maitsvaid eriauhindu, võitjate nimed avaldati AS Balbiino kodulehel. AS Balbiino võtab võitjatega ühendust.

Žürii töös osalesid Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme, Kadrioru kunstimuuseumi ja Mikkeli muuseumi direktor Aleksandra Murre, AS Balbiino nõukogu esimees ja kunstikollektsionäär Enn Kunila, AS Balbiino juhataja Kaido Salurand, AS Balbiino turundus- ja kommunikatsioonijuht Enel Kolk ja AS Balbiino tootejuht Kati Cronenberg koos tootearendusmeeskonnaga.

AS Balbiino jäätisepakendi kujundamise konkursil „Minu jäätis“ said lapsed ise kujundada erakordse jäätisepaberi, mille pakendil võis kujutada kõike, mis laste meelest sobiks tõeliselt maitsvale ehtsast koorest valmistatud jäätisele. Konkursile olid oodatud osalema kõik lasteaia- ja põhikooliealised lapsed, konkursi võidutööst valmib uus pakend Balbiino vahvlikoonuses kodumaisest koorest jäätisele.

Leave a Comment

5 + 11 =
Please leave these two fields as-is: