Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lastefond jätkab kahe asenduskodu toetamist lastele terapeutilise toe pakkumisel

SA TÜ Kliinikumi Lastefond toetab veel kuni järgmise aasta keskpaigani Vinni perekodus ja Tudulinna asenduskodus elavatele lastele terapeutilise toe pakkumiseks vajalike tugispetsialistide tööd. Asenduskodusid toetatakse Lastefondi tänavuse põhikampaania “Katkised hinged” raames.

Fondi igakuise toetuse abil saab Tudulinna asenduskodu võimaldada oma lastele 10 kuuks eripedagoogi ja tegevusterapeudi abi ning Vinni perekodu üheksaks kuuks eripedagoog-logopeedi tuge. Lastefond tasub nimetatud ajaperioodide jooksul erialaspetsialistide töötasud ning vajadusel ka sõidukulud kahe asutuse peale kokku 9600 euro ulatuses.

Tudulinna asenduskodu MTÜ Maria ja lapsed juhataja Karis Mugamäe rõhutab, et terapeudid on abiks kõigile asenduskodus elavatele lastele, kes kõik vajavad vähemal või rohkemal määral terapeutilist abi: “Neil kõigil on väga erinev elusaatus, kus on palju valu ja kannatusi, milles neil endil pole vähimatki süüd. Ometi mõjutavad need elukogemused kogu nende elu ja toimetulekut. Neil esineb nii füüsilisi kui vaimseid traumasid, millega tuleb tegeleda järjepidevalt ja professionaalselt. Nad kõik vajavad eelkõige just teraapilist abi.”

Ta lisab, et kuigi lastele on ka varasemalt võimaldatud regulaarseid kohtumisi Tartu Tugikeskuse psühholoogidega, näeb ta asenduskodu tööd juhtides, kui oluline on suunata teadlikult ka igapäevaselt lastega tehtavat kasvatustööd ning võimaldada neile teraapilist abi just asenduskodus koha peal.

“Tänu Lastefondi toele oleme juba viis aastat saanud seda teha ning seni läbi viidud teraapiline töö on aidanud tugevalt kaasa kvaliteetse asenduskodu teenuse pakkumisele. Samuti on lastega tehtud teraapiline töö andnud häid tulemusi: meie väga keerulised lapsed on õppinud läbi järjepideva teraapia enda negatiivsete tunnetega paremini hakkama saama, ei käitu enam nii impulsiivselt ja ennastkahjustavalt ning on üksteisega sõbralikumad ja kokkuhoidvamad,” räägib ta.”Vaid terapeutide toe jätkudes suudame luua lastele turvalise arengu- ja õpikeskkonna.”

Ka Vinni Perekodu sotsiaaltöötaja Gaidi Kasu märgib, et regulaarselt asenduskodu külastav eripedagoog-logopeed on mõjunud nii laste psühholoogilisele tervisele kui asenduskodu sisekliimale väga positiivselt: “Kui enne oli meie kasvatustöötajatel aeg-ajalt keeruline oma hoolealuste päritoluga seotud probleemidest aru saada, siis eripedagoogi tugi on aidanud nende probleemide alged üles leida ja teadvustada ning pannud kasvatajaid seeläbi mõistma laste kriisiolukordadest tulenevaid käitumismalle.”

Ta toob esile, et erinevalt spetsialistide külastamisest vastavates asutustes, tekib kohapeal käival terapeudil tervikpilt. “Ta näeb peret tervikuna, suhtleb lastega erinevates olukordades ning saab osa lapse üleüldisest arengust. Kuna ka konfliktid eskaleeruvad pigem erinevates olukordades perekodus, on äärmiselt oluline olla laste keskel, tajuda nende mõtteid ja tundeid kohapeal ning aidata probleemi tekkimisel mõista selle olemust kohe esimesel võimalusel ja seda just lapsele tuttavas keskkonnas,” räägib ta. “Ka meie kasvatajad on eripedagoogi juhendamisel palju arenenud omandades parimaid võtteid igapäevatööks lastega.”

Nii Tudulinna asenduskodu kui Vinni perekodu on koduks lastele vanuses 1,5-18 aastat. Tudulinna asenduskodus elab eraldi kolmes peres kokku 23 last, Vinni perekodus 40 last.

Lastefondi tänavusest põhikampaaniast “Katkised hinged” saab lugeda lähemalt fondi kodulehelt. Kui ka Sina sooviksid anda oma panuse asenduskodu lastele terapeutilise toe võimaldamisse, on sul võimalik teha annetus Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi annetuskontodele lisades selgitusse “Katkised hinged”:
Swedbank IBAN EE682200221015828742
SEB IBAN EE261010220014910011
Danske IBAN EE403300334408530000
Nordea IBAN EE791700017000285384
LHV IBAN EE527700771000610813.

Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning sadu eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku kahe miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil http://lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.

Lisainfo:
Sandra Liiv
SA TÜK Lastefondi tegevjuht
tel: +372 5543794
e-post: info@lastefond.ee; sandra@lastefond.ee

Pressiteate koostas:
Merili Kärner
SA TÜK Lastefondi projekti- ja teabejuht
e-post: merili.karner@lastefond.ee

Leave a Comment

12 + 8 =
Please leave these two fields as-is: