Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lastefond on haigetele lastele toeks olnud juba 15 aastat

SA TÜ Kliinikumi Lastefond tähistab 14. novembril oma 15. juubelit. Tegutsemisaastate jooksul on fond kogunud miljoneid eurosid annetusi, soetanud hulgaliselt meditsiiniseadmeid haiglatele ning aidanud tuhandeid lapsi üle Eesti.

Kuigi Lastefond sai asutatud TÜ Kliinikumi juurde esialgse eesmärgiga edendada laste ravitingimusi just kliinikumis, on fondi tegevus tänaseks oluliselt laienenud ning põhitegevuseks saanud just haigete laste koduse ravi toetamine.

15 aasta jooksul on fond heade inimeste abiga kogunud üle 2,8 miljoni euro annetusi, mille eest on aidatud vahetult või erinevate asutuste ja organisatsioonide tegevust toetades kokku 1010 last Eesti erinevaist paigust. Lisaks on soetanud rohkem kui miljoni euro eest meditsiiniseadmeid- ja vahendeid TÜ Kliinikumile ja Eesti väikehaiglatele, mis on kaudselt aidanud veel tuhandeid lapsi üle Eesti.

“Samuti oleme nende aastate jooksul näitanud eeskuju vabatahtlike kaasamisega oma tegevusse ning seadusandluses saavutatud muudatustega, et ikka parandada haigete laste elukvaliteeti meie väikses Eestis,” märgib Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv.

15 eduka tegutsemisaasta tähistamiseks korraldab Lastefond oma sünnipäeva paiku mitmeid üritusi ja aktsioone: juba novembri algusest on kõigil võimalik Lastefondi tegevust toetada, soetades juubeli puhul välja antud heategevuslikke Mõmmiku õnnitluskaarte, 13. novembril kutsub Lastefond oma suurtoetajad ja koostööpartnerid Atlantise restorani pidulikule tuluõhtusöögile, et neid tänada ja üheskoos veel üks heategu korda saata ning 14. novembril on kõik head inimesed oodatud Lastefondi avalikule sünnipäevapeole – Tartu Jazz-klubis toimuvale heategevuskontserdile “Lastefondiga laste heaks”, kus astuvad üles Margus Vaher, Annabel Guitar ning DJ Liisi Voolaid. Veel on 14. novembril võimalus Lastefondi toetuseks oma panus anda läbi mitmete ettevõtete, kes on otsustanud fondi sünnipäeval annetada oma toodete või teenuste müügi pealt osa Lastefondile.

2000. aastal asutatud Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi heategevusorganisatsioone. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil http://lastefond.ee/annetajale/pusiannetus.

Lisainfo:
Sandra Liiv
SA TÜK Lastefondi tegevjuht
tel: +372 5543794
e-post: info@lastefond.ee; sandra@lastefond.ee

Pressiteate koostas:
Merili Kärner
SA TÜK Lastefondi projekti- ja teabejuht
e-post: merili.karner@lastefond.ee

Leave a Comment

13 + 11 =
Please leave these two fields as-is: