Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Spordipäev

Klooga lasteaed kuulub Tervist Edendavate lasteaedade nimistusse. Peame oluliseks hoida ja tugevdada lapse tervist ning soodustada tema igakülgset arengut. Seega korraldame igal sügisel ja kevadel tervele lasteaia perele spordipäeva, kus lapsed saavad läbi erinevate harjutuste ja mängu teha sporti ja tugevdada oma füüsist.

Spordipäev algas õues ühise soojendusvõimlemisega, mida juhendas Leopold. Soojenduse lõpus lauldi üheskoos hea tuju laulu koos tegevustega. Heatuju saatel suundusid rühmad nendele etteantud sihtkohta, kus ootas ees vastavalt eale jõukohased tegevused kiiruse, täpsuse ja tähelepanu ülesannetega, mida oli vaja koos rühmaõpetajaga läbi teha.

Kõige pisemate ülesandeks oli ussikeste otsimine. Kuna ussilapsed otsustasid päikesepaistelise ilmaga oma emme juurest eemale roomata, siis lapsed aitasid ussikesed emme juurde tagasi korvi. Oli vaja leida kolmkümmend värvilist lõngaussikest. Seda oli pärist hulk, kuid lastele see otsimine väga meeldis ja tegevust sai isegi paar korda korratud.

Vanematele rühmadele olid juba pisut keerulisemad tegevused. Osad lapsed pidid moodustama kolmesed või neljased krupid, kes siis mängisid pilvekesi. Ja kaks last olid tugevaks tuuleks, ja nemad pidid proovima “pilvi” laiali ajada. Selles mängus oli vaja lastel meeskonnatöö oskust, tugevust ja kindlasti ka kavalust kasutada. Teiseks ülesandeks oli vaja kasutada kiirust ja osavust. Moodustati kaks kruppi, kes võtsid end teineteise seljataha kolonni. Märguande peale pidid lapsed kiiresti jalgevahelt edasi andma korvis olevaid asju, milleks olid käbid ja kastanimunad. Võitis see, kel oli esimesena korv tühi.

Kolmandas mängus oli vaja valida enda seast välja päikest ja vihma mängivat last. Mäng käis “kulli” meetodil. Kui vihm puudutas last, siis pidi laps seisma ühe koha peal ja hüppama üles-alla. Sai edasi joosta alles siis, kui päike teda puudutas. Mäng meeldis lastele väga ja nii mõnigi soovis olla nii vihm, kui päike.

Mänguline spordipäev lõppes kõigile medalite jagamisega ja tervisliku apsu söömisega.

 

Harda Meri,Klooga lasteaed

Leave a Comment

7 + 11 =
Please leave these two fields as-is: