Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Piimapäev 2017 Pärnu Kadri lasteaias

cofTavapäraselt on üleriigiline piimapäev juuni alguses, kuid Pärnu Kadri Lasteaias on tervisemeeskonna eestvedamisel seda päeva tähistatud jaanuarikuus. Teadlased on leidnud lehmapiimast enam kui sada ühendit, mis suudavad kindlustada inimorganismile kogu eluks normaalse kasvu, arengu ja hea tervise, seetõttu peame teemakäsitlust lastega oluliseks.
Iga aasta on teemale lähenetud erinevate. Eelmisel aastal käis lasteaias külas Jänks, kes rääkis lastele piimatoodete kasulikkusest, mängis lastega lustakaid mänge ning pakkus omanimelisi kohukesi. Oleme koos lastega valmistanud jäätisekokteile ja teinud ise rõõsast koorest võid.
cofSellel aastal lähenesime aga piimapäeval teisest küljest. Tuletasime PowerPointi esitlusega meelde, kuidas piim poodi jõuab. Alustasime sellest, milline lehm välja näeb, milline on udar. Rääkisime sellest, kus lehmad elavad ja mida söövad talvel, mida suvel. Juttu oli sellest, mis vahe on suurfarmil ja väikesel talupidamisel. Selleks, et piima kätte saada tuleb lehma lüpsta.
Näitasime esitluses masinaid, mida kasutatakse farmides ja kuidas käib käsitsi lüpsmine. Valmistasime lastele lehma mulaaži, millel oli kummikinnastest tehtud udar. Udarat sai lüpsta.

Kõik lapsed ja ka täiskasvanud said proovida, kuidas lüpsmine käib. Lapsed olid põnevil oma järjekorda oodates. Üks õpetajatest mängis tädi Maalit, kes õpetas lastele õigeid lüpsivõtteid. See tegevus tegi lastele palju nalja.

Lõpetuseks rääkisime lastega veel sellest, kuhu piim viiakse ja mida sellest saab valmistada. Piimatooteid tundsid lapsed hästi. Loodame et oma teadmiste pagasisse talletasid lapsed teadmise, et piimatoodete söömine tugevdab luustikku ja hambaid. Külakostiks pakkusime lastele „Pik-Nik”-i rebitavaid juustupulki, mis osutus laste lemmikjuustuks.

Oli tore päev ja loodame, et lapsed jätsid meelde, et piim ei tule poest ja et piima ei anna Alma.(lapsesuu)

Õpetaja Eve Niman
Abilised Tiia Karv ja Ekaterina Pletškin
(lehma mulaaži idee saime internetist)

Leave a Comment

3 + 11 =
Please leave these two fields as-is: