Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Võimalus kiigata tulevikku

 

Iga vanem soovib oma lapsele parimat ja turvalisimat tulevikku.

Parimat võimalikku alusharidust soovib pakkuda ka Tartu, tänaseks neljakümnendat sünnipäeva pidanud Maarjamõisa lasteaed. Selleks, et need soovid kohtuksid ja kattuksid, korraldas Tartu Maarjamõisa lasteaed 24. märtsil 2017 esmakordselt uutele vanematele tutvumispäeva.

Üritus algas kell kümme hommikul, mil peaukse juures tervitas saabujaid direktor Kai Kens koos oma abilistega. Vanemad juhatati koos lastega saali, mis sai möödunud sügisel uued lavaeesriided. Saalis ootasid vanemaid ja nende lapsi muusikaõpetaja Maire Kallingo ja liikumisõpetaja Tiiu Müürsepp ning meie maja noorimad laululapsed, et tervitada tulijaid kontserdiga. Lapsed esinesid nii ühiselt kui ka solistidena. Peale laste etteastet võtsid tutvustavalt sõna direktor Kai Kens ja uute lasterühmade tulevased õpetajad. Direktor rõhutas, et vanemate ja lapse turvalisus on õnneliku pere aluseks. Seega maja ja õpetajate eelnev tutvustamine on parim võimalus mudilaste sujuvamaks üleminekuks kodust lasteaeda.

Peale kontserti suunati vanemad tutvuma majaga ja nende laste tulevaste rühma- ruumidega. Ava- ja külgnevates koridorides oli üleval laste ja vanemate koostööna valminud kevadlillede näitus. 2015 -2016 rajati ja korrastati kooliminevate laste tarbeks söögisaal, et harjutada nende koostööd suuremate gruppidega ja soosida rühmadevahelist suhtlemist. Ja kui nad peaksid tulevikus samasse kooli sattuma, oleks ju tore näha tuttavaid nägusid. Direktor rääkis, et söögisaali on võimalik kasutada ka lastega küpsetamise ja toiduvalmistamise harjutamiseks.

Pärast rühmadega tutvumist oli võimalus üle vaadata ka lasteaia õueala. Õueala renoveerimist alustati juba 2014. aastal ja viimased atraktsioonid paigaldati veel möödunud sügisel. Mitmes kohas on lillepeenrad, mida vanemad koos lastega on aidanud igal aastal sibullilledega täita. Maarjamõisa lasteaed on loodushoidu toetav lasteaed ja soovib, et mudilastel oleks seos looduses toimuvate elutsüklitega. Samuti on tänu lapsevanemate abile meie maja õues olemas sillake koos sinilille-jõega, mida on kevadise õitsemise ajal väga armas vaadata.

Lahkudes sai iga laps kingituseks kaasa värvilised õhupallid.

Nii saidki loodud positiivsed sidemed vanemate, lasteaia ja laste vahel, keda ootame sügisel oma ridasid täiendama.

Külliki Matson Tartu Maarjamõisa lasteaiast

 

Leave a Comment

7 + 10 =
Please leave these two fields as-is: