Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lastekliiniku arendus- ja taastusravi keskus saab tänu Selveri heategevuskampaaniale uued abivahendid

LF-Selver-annetus-450x480 (Medium)6. veebruaril andis TÜ Kliinikumi Lastefond ja Selver TÜ Kliinikumi lastekliiniku arendus- ja taastusravi keskusele sümboolselt üle heategevuskampaania “Koos on kergem” raames kogunenud annetussumma ning selle toel soetatud teraapialaua. Annetuse eest saab kliinik lähiajal ka liikumisraja ning trepi koos kaldteedega.

Tartu Ülikooli lastekliiniku vastutav füsioterapeut Ülle Utsal rääkis, et Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliiniku laste ja noorukite arendus- ja taastusravi keskus laienes endise raamatukogu arvelt ühe teraapiaruumi võrra, mida hakkab põhiliselt kasutama neuroloogia osakonnas töötav füsioterapeut. “Tema töökeskkonna kaasaegsemaks muutmiseks on annetusel väga suur roll,” nentis ta.

Utsal tõi välja, et Selveri heategevuskampaania annetuse toel soetatakse uude füsioteraapia ruumi kaks abivahendit ning lisaks veel üks vahend vana teraapiasüsteemi täiustamiseks.

Uude füsioteraapia ruumi paigaldatakse teraapialaud, mida kasutatakse neuroloogilise kahjustusega laste testimiseks ja treeningute läbiviimiseks. Laua kõrgus on reguleeritav, mis annab suuremad võimalused patsiendi teraapiaks ja kergendab ka oluliselt füsioterapeudi tööd. Lisaks soetatakse uude ruumi ka trepp koos kaldteedega, mida saab kasutata laste liikumismustrite parandamiseks ja kehatunnetamise arendamiseks. Teraapiavahendi sihtgrupp on pigem väikelapsed, kelle liigutusvilumus on võrreldes omaealistega madalam. Samas on abivahendit võimalik kasutada ka kooliealiste laste teraapia mitmekesistamiseks.

Vana teraapiasüsteemi täiustamiseks vajalik vahend on liikumisrada HP Cosmos koos kolme erineva kõrgusega käetugedega. Antud treeningsüsteem ühildub juba arendus- ja taastusravi keskuses olemasoleva sama firma poolt toodetud rakmete süsteemiga. Seade annab võimaluse treenida ka ajukahjustusega lapsi vertikaalasendis liikumist tunnetama. Vana liikumisraja puudusteks oli see, et liikumise algkiirus oli liiga suur ja puudusid lastele sobiva kõrgusega käetoed.

Juba viieteistkümnendat aastat järjest toimunud heategevuskampaania “Koos on kergem” raames kogunes Tartu Selverite klientide abiga TÜ Kliinikumi lastekliiniku arendus- ja taastusravi keskusele 13 900 eurot. Selveri keti juht Kristi Lomp ütles, et kauplusekett korraldab uhkusega Eesti üht suurimat heategevuskampaaniat. “Tahame aidata kaasa sellele, et haiglad saaksid soetada vajalikke instrumente,” selgitas ta. “Tänan kõiki Selverite töötajaid, meie koostööpartnereid ja kliente koostöö ja panuse eest.”

Lastefondi strateegiajuht Küllike Saar lisas, et heategevusfond on koostöös Selveriga soetanud aastate jooksul TÜK lastekliinikusse ja teistesse TÜ Kliinikumi lasteosakondadesse palju olulist aparatuuri ja abivahendeid. “Meil on siiralt hea meel, et koostöö jätkub ja uute asjade üleandmine on veebruarikuus juba traditsiooniks saanud,” avaldas Saar. “Täname südamest Selverit ja Selveri kliente, kes kampaaniasse panustasid.”

„Koos on kergem“ heategevusprojekt hõlmas perioodi 14. novembrist kuni 1. jaanuarini. Kliendid said head teha iga ostuga, Mesikäpa šokolaadide ostuga ning annetuskasti raha jätmisega. Olulise panuse andsid ka kampaaniapartnerid Kalev mesikäpa toodetega, Prike Gourmante toodetega ja Svensky Sensodyne hambapastaga ja Tartu Mill oma toodetega. Kokku toetatakse kampaania käigus kokku kogutud 110 300 euroga 16 haiglat ja haiglate lasteosakonda üle Eesti.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond on üks vanimaid ja suuremaid üle-eestilisi lastehaiglate juures tegutsevaid heategevusorganisatsioone, mis on alates 2000. aastast annetajate abiga toetanud erinevatele haiglatele seadmete soetamist ning eriravi või -hooldust vajavaid lapsi ja nende peresid kokku üle kolme ja poole miljoni euroga. Lastefondi vahendusel on võimalik haigeid lapsi aidata hakates püsiannetajaks aadressil https://www.lastefond.ee/pusiannetus/vormista-pusiannetus/. Toetuse taotlemiseks või abivajajatest teada andmiseks palume kirjutada e-mailile info@lastefond.ee.

 

 

Leave a Comment

13 + 15 =
Please leave these two fields as-is: