Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Mööda Kalevipoja teerada

IMG_8058 (Medium)19. märtsil 2018.a.toimus lasteaias Tuhkatriinu  vanemate poiste rühmade jaoks traditsiooniline üritus, kuhu olid kutsutud Kohtla-Järve linna lasteaedade õpetajad. Seekord tundsid  Lepatriinu ja Päikesee  rühma poisid end uhkusega  Eesti vägilastena ning see oli põnev meelelahutus – võistlus «Mööda Kalevipoja teerada» . See üritus viidi läbi EV100 programmi raames. Sooviksin  ära märkida seda, et kuu aja jooksul tutvusid lapsed koos liikumisõpetajaga rahvuseeposega ning teavad suurepäraselt, et Kalevipoeg oli Kalevi ja Linda noorim poeg ning et juba varases eas näitas ta üles imelist ja ebainimlikku jõudu: lennutas suuri kivirahne, tiris juurtega suuri mände maa seest välja, võitles kurja vaimuga, kaitstes oma rahvast võõramaiste vallutajate eest.

IMG_0388 (Medium)Täiskasvanuks saades tegi mitmeid vägitegusid ja ta krooniti Eesti kuningaks. Kalevipoja rolli mängis lasteaia füsioterapeut Kiira Arusoo. Suurepärase kostüümi õmbles meie kangelase jaoks lasteaia õmbleja Niina Gluškova. Ürituse dekoratsioonid aitas valmistada õpetaja Oksana Nigmatulina, muusikalise osa autor on muusikaõpetaja Galina Urlih. Liikumisõpetaja Ludmilla Domanovskaja idee järgi olid poistele välja mõeldud ülesanded Kalevipoja vägitegude põhjal. Poisid võistlesid osavuses, jõus, täpsuses ja kiiruses. „Tuuleveski“ konkursil meisterdasid lapsed käepärastest materjalidest ja paberist tuuleveski.

IMG_8063 (Medium)Eeposes Kalevipoeg kiskus juurtega välja jõulisi mände, ent meie konkursil poisid ei kiskunud mände välja, vaid lõid seda topispallidega alla. Neil tuli kasutada mitte ainult jõudu, vaid ka täpsust. Poisid otsisid kiiruse peale „Ilmaneitsi sõrmust“, peo lõppedes kingiti sõrmused tüdrukutele nende toetuse eest. Kõik see toimus Kalevipoja terava pilgu all, kuid mitte kõik ei toimunud ilma Sarviku tempudeta, keda mängis muusikaõpetaja Ilona Palaškova. Sarvik varastas kausta, milles olid poiste viimased ülesanded ja Kalevipojal tuli ta kahevõistlusele kutsuda. Kahevõistluse võitis Vägilane, sai kausta enda kätte ja ajas Sarviku minema. Kalevipoeg jäi meie poistega rahule ning poisid jäid peoga väga rahule! See erineva temaatikaga üritus sai meie lasteaias traditsiooniliseks ja seda viiakse läbi juba mitmendat aastat. Poisid ootavad seda pikkisilmi. Žüriil oli raske oma otsust teha – iga laps oli kordumatu ja omamoodi huvitav. Kõikidele osavõtjatele kingiti diplom ja pall.

Aitäh kõigile, kes aitasid kaasa selle suurepärase ürituse korraldamisele ja läbiviimisele! Eriline kiitus liikumisõpetaja Ludmilla Domanovskajale!

 

Kohtla-Järve Lasteaed Tuhkatriinu

Õppealajuhataja Svetlana Kollo

IMG_8038 (Medium)

 

Leave a Comment

5 + 10 =
Please leave these two fields as-is: