Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Konkurss “Rahvatarkus pildis”

Käesolev aasta on Rahvakultuuri Keskuse poolt nimetatud Eesti rahvajutu aastaks. Sellega seoses kutsus Tartu Lasteaed Tripsik Eesti sünnipäevakuul Tartu linna ja maakonna lasteaedade lapsi rahvatarkusi uurima ja pildile panema. Konkursile „Rahvatarkus pildis” ootasime erinevates tehnikates valminud pilte, millel kujutatud lapse nägemus vabalt valitud Eesti rahvajutust, vanasõnast või kõnekäänust.
Konkursile laekus 107 toredat ja eriilmelist tööd lastelt vanuses 3-7 aastat. Melliste Algkool-Lasteaia laste töid olid juhendajad täiendanud ka väikeste jutukestega, kuidas laps oma töös kujutatavast vanasõnast või kõnekäänust aru sai. Tartu Lasteaed Karoliine lapsed olid oma piltidel rahvatarkused liiklusteemaga sidunud.
Täname kõiki osalenud lapsi ja nende juhendajaid! Konkursi korraldaja valis oma lemmikpildiks Ülenurme lasteaias „Nurmepesa” käiva 4aastase Trevor Annusveri pildi „Siil ja rebane”. Trevori juhendajaks oli Terje Zukker. Nendeni jõuavad peagi ka väikesed auhinnad.
Konkursitöödega saab tutvuda märtsikuu jooksul Tartu O. Lutsu nim. Raamatukogu Annelinna haruraamatukogu lasteosakonnas. Ootame uudistama!

Maili Magerramov
Tartu Lasteaia Tripsik vanemõpetaja

Leave a Comment

4 + 4 =
Please leave these two fields as-is: