Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Eesti lasteaednike suvekohtumine

Loodus on kinkinud meile võrratu suve, et lasta päikesel ennast soojendada, järve- ja mereveel kasta, suvelõhnadel meeli paitada. Lisaks sellele kasutab lasteaiaõpetaja suvist aega enesetäiendamiseks ja kolleegidega kokkusaamiseks. Iga-aastased Eesti Lasteaednike Liidu suvepäevad annavad selleks toreda võimaluse, et „akusid“ laadida ja teiste lasteaia õpetajatega mõnusalt koos aega veeta.

Kui eelmisel suvel korraldas Räpina lasteaia ELALi meeskond üle-Eestilisi suvepäevi, siis sel aastal saime nautida teiste korraldatud üritust. 30.ELAL suveseminar “Vana linn ja sajad uued tuuled” toimus 6.-8.juulil Tallinna Lotte Lasteaias.

Kolm koosveedetud päeva olid väga meeliköitvad ja sisukad, programm oli hoolega läbi mõeldud ja mitmekülgne.

Haridus- ja Teadusministeeriumi alus- ja põhihariduse osakonna peaekspert Triin Rasstegi kokkuvõtte uue alushariduse seadusetöörühma kohtumistest ning kirjeldas edasisi tegevusi seoses alushariduse seaduse eelnõuga. Uut alushariduse seadust on ette valmistatud juba mitu aastat, kuid ei ole jõutud hea tulemini. Kõik osapooled saavad aru, et laste arengut paremal moel toetav alusharidus on väga vajalik, sest meie laste haridustee saab alguse just lasteaiast.

Silja Järve ja Kätlin Tanning tutvustasid alushariduse taskuhäälingut „Kes aias? Mis aias?“ Kuna Räpinas toimunud suvepäevad jätsid osalejatele suurepärase mulje, siis paluti taskuhäälingu vestlusringi Räpina lasteaia Vikerkaar ELALi liikmed Nati ja Ülle, kes rääkisid sellest, kuidas sellist suurüritust korraldada.

Eesti Haridustöötajate Liidu juhatuse esimees Reemo Voltri rääkis EHL eesmärkidest. Alanud on palgaläbirääkimised, kus kooliõpetajate töötasude kõrval seistakse ka lasteaiaõpetajate palkade eest.Räpina lasteaias Vikerkaar kuulub enamus töötajaid EHLi ametühingusse.

Meelde jäävad põnevad töötoad Tallinna Lotte lasteaias ja ekskursioonid Tallinna vanalinnas.

Kui esimesel õhtul oli lasteaia õpetajate öölaulupidu, siis teisel õhtul saime nautida piduliku õhtusöök Tallinna Lennusadamas koos lõbusa programmiga.

Järgmisel suvel ootab lasteaednikke aga kaunis ja salapärane Haapsalu. Edukat uut õppeaastat.

Räpina Lasteaed Vikerkaar õpetajad

ELALi liikmed

Ülle Galka ja Nati Asi.

 

 

 

 

Leave a Comment

14 + 2 =
Please leave these two fields as-is: