Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Koolieelikute spordipäev Tabasalus

Köievedu

Laste lemmiktegevus on jooksmine ja võistlusmoment kuulub asja juurde.Igasugune liikumine on lapse arenguks väga tähtis ja kust mujalt kui lasteaiast saab laps enne kooliminekut spordi vallas esimesed teadmised.
Tibutare lasteaed korraldas koostöös Harku vallaga 3.mail Tabasalu Ühisgümnaasiumi jalgpalli harjutusväljakul kombineeritud teatevõistlused koolieelikutele.

Teatevõistlused

Kutse võistlustele said kõik Harku valla 7 lasteaeda. Lisaks soovisid meiega koos sportida ka Saue ja Rae valla esindused.

Lõbusa soojendusvõimlemise, millest võtsid osa kõik kohaletulnud lapsed, õpetajad ja lapsevanemad, viis läbi Tibutare liikumisõpetaja ja võistluste korraldaja Anna Sõõrd.

 

Teatejooks topispalliga.

Kavas oli kuus erineva raskusastmega kombineeritud teatevõistlust poistele ja tüdrukutele, kus pidi olema osav, kiire, leidlik ja kohanemisvõimeline. Kõik teatevõistlused näidati enne võistlemist kohapeal kordamööda laste poolt ette. Lisaks teatevõistlustele selgitasid poisid välja ka kõige tugevama võistkonna köieveos.Kokku osales spordipäeval 84 last koos õpetajate, kohtunike, abikohtunike ja lapsevanematega.

Spordirõõmu, ärevaid hetki ja üllatusi jagus kõigile. Võistlused olid tasavägised ja pingelised ning esikoha punktid jagunesid võrdselt Tibutare ja Pangapealse lasteaedade vahel. Kohtunikel tuli hakata üle lugema, kumb võistkond teenis rohkem esikohti, et karikavõitja välja selgitada. Sama pingeline punktiseis oli ka kolmanda ja neljanda koha vahel ehk omavahel konkureerisid Teelahkme ja Nõlvaku Lasteaed.

 

Tibutare võidukas võistkond

Spordipäeva kõige kiiremad ja osavamad olid sellel aastal Tabasalu Lasteaed Tibutare lapsed, kes saavutasid kombineeritud teatevõistluste üldarvestuses esimese koha ja võtsid endaga aastaks lasteaeda kaasa rändkarika. Teisele kohale tuli Pangapealse Lasteaed ja kolmandale kohale jäi Teelahkme Lasteaia võistkond. Kõige tugevamad poisid käivad samuti Tibutare Lasteaias, kes viisid koju köieveo võitjate rändkarika, teiseks tuli Peetri Lasteaed ja kolmanda koha võitsid Teelahkme Lasteaia poisid.

Kõik võistlejad said sportliku etteaste eest diplomi, šokolaadimedali, kommi, Super Skay pargi batuudi- ja mängukeskuse pileti ning rõõmsa tuju.
Suur tänu kõigile, kes spordipäeva toimumisele õla alla panid, aitasid spordirajad paika panna, lapsi suunasid ja juhendasid ning tegid meeleolukaid fotoklõpse ja videosid.

Sportlike tervitustega
Tabasalu Lasteaed Tibutare liikumisõpetaja Anna Sõõrd

Leave a Comment

14 + 13 =
Please leave these two fields as-is: