Esileht | Reklaam | Arhiiv | Kontakt

Lugemisisu programm innustab lapsi lugema

 

3.oktoobril 2022 algab 510-aastastele lastele suunatud programmLugemisisu, millega on käesoleval hooajal liitunud 210 raamatukogu üle kogu Eesti. Eesti Lastekirjanduse Keskuse ellu kutsutud lugemisprogramm innustab lapsi lugema kuni 31. maini 2023.


Lugemisisu programm lükati Eestis käima aastal 2019 Soome raamatukogude lugemisdiplomi programmi eeskujul. Piloothooajast võttis osa 26 Eesti raamatukogu, nüüdseks on see arv mitmekordistunud ning jõudnud 210ni. Et lapsed saaksid isukateks lugejateks, tutvustatakse neile väärt uudiskirjandust, mis on välja toodud lastekirjanduse keskuse soovitusnimekirjades.

Läbiloetud raamatud pannakse kirja spetsiaalsesse lugemispassi ja täidetakse sealsed loomingulised ülesanded. Kooliaasta lõpus premeeritakse diplomiga kõiki osalejaid, kes on passi kandnud viis teost. Lasteaialapsed saavad Lugemisisus osaleda üheskoos terve rühmana.

Samuti viiakse klassidele ja rühmadele programmi jooksul läbi loovate lisategevustega täidetud teematunde, mille metoodikat ja materjale on aidanud keskusel arendada mitmed oma valdkonna professionaalid  Kertu Sillaste, Andra Kütt, Kätlin Vainola, Eesti Lugemisühingu pedagoogid jt. Tundides mängitakse lugemismänge, õpitakse tähelepanu pöörama raamatuillustratsioonile või tutvutakse ajakirja loomise protsessiga ja tegeletakse loovkirjutamisega. Sel aastal on uhiuue teematunni Oh sa jutt! Muinasjutt! aidanud kokku panna Maili Metssalu Eesti Rahvakultuuri Keskusest.

Programmi eestvedaja Anneli Kengsepa sõnul on lugemisprogramm paljudes Eestimaa paikades hästi kanda kinnitanud ja viiendale hooajale minnakse vastu hea tundega. Varasemalt Lugemisisus osalenud raamatukogud on leidnud, et tegemist on läbimõeldud ja innustava programmiga, mis paneb raamatukogu, kooli ja lasteaia ühisel eesmärgil tegutsema.

Lugemisisu toetab Kultuuriministeerium.

Lisainfo:

https://elk.ee/opetajale/lugemisisu
www.facebook.com/groups/lugemisisu


Anneli Kengsepp

programmi koordinaator
e-post anneli@elk.ee
+372 5340 5529

Triin Soone
Eesti Lastekirjanduse Keskus
triin.soone@elk.ee
+372 5919 0363

 

Teate edastas:

Heade soovidega

Kadri Naanu

Eesti Lastekirjanduse Keskus

kommunikatsioonijuht

+372 617 7238

kadri.naanu@elk.ee

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

5 + 6 =
Please leave these two fields as-is: